Maine Road

Maine Road, bývalý stadion Manchesteru City, byl postaven v roce 1923 a nacházel se v městské části Moss Side. Citizens na něm hráli až do stěhování na City of Manchester Stadium v roce 2003. V době svého otevření byl stadion Maine Road největším klubovým stadionem v anglii a druhým největším v Anglii celkově po národním stadiónu Wembley.

Maine Road

Maine Road

Rekordní návštěva na Maine Road byla neuvěřitelných 84,569 lidí v zápase šestého kola FA Cupu mezi Citizens a Stoke City, v roce 1934. Nejvyšší ligová návštěva byla následujícího roku, a to 79,491 fanoušků, kteří se přišli podívat na zápas s londýnským Arsenalem. Na konci své služby klubu byl z Maine Road stadión pouze se sedačkami, a kapacitou 35,150 lidí. Poslední zápas se zde odehrál 11. května 2003.

Maine Road

Maine Road

V dobách své největší kapacity, odhadované na 88,000 diváků se plánovaly ještě další rozšíření, ale bylo od nich upuštěno, když Manchester City v roce 1938 sestoupili z nejvyšší soutěže, a následně navíc vypukla druhá světová válka. V poválečném období se Citizens o svůj stadion dělili s městským rivalem United, protože jejich Old Trafford byl poškozen bombardováním. Odsud také přichází skutečná nejvyšší ligová návštěva na tomto slavném stadionu. Bylo to 83,260 diváků sledujících souboj Manchester United – Arsenal. Pokud by vás zajímaly názvy tribun, byly to: Main Stand (Polupar Side), Kippax Stand, Platt Lane Stand (později Umbro Stand a ještě později opět Platt Lane Stand) a North Stand. V roce 1995 se po své rekonstrukci stala Kippax Stand nejvyšší tribunou v zemi.

Peter Schmeichel

Peter Schmeichel

Maine Road hostilo dva reprezentační zápasy Anglie, mimo jiné i vůbec první kvalifikační zápas Anglie na světový šampionát, několik zápasů rugbyové ligy, včetně jedenácti finále tohoto šampionátu. Na stadionu se také odehrály koncerty některých světových hvězd pěvecké scény, vystoupili zde např. Byran Adams, Bon Jovi, David Bowie, David Cassidy, Dire Straits, Fleetwood Mac, Guns ‘N Roses, Jean Michel Jarre, The New Power Generation, Oasis, Pink Floyd, Prince, Queen, The Rolling Stones, Simple Minds a Mavis Staples.