Historie klubu

21. století

2000 Citizens se vracejí do Premiership po vítězství 4-1 nad Blackburn v Ewood Parku.
2002 Future Budoucí manažer Stuart Pearce je kapitánem City když se opět dostávají do nejvyšší soutěže, přičemž vytvořili nový klubový rekord v počtu gólů a získaných bodů za sezónu..
2003 Manchester City dává sbohem svému stadionu Maine Road posledním zápasem proti Southamptonu, v neděli 11. května. Klub se stěhuje na City of Manchester Stadium, s kapacitou 48 000 diváků.
2007 Sven Goran Eriksson nahrazuje Stuarta Pearce jako manažer, a 15. Prosince vytvářejí Citizens klubový rekord v nejvyšší soutěži, když vyhrávají 9 po sobě jdoucích zápasů na domácím hřišti na začátku sezóny.
2008 Bývalá hvězda Walesu, Barcelony, Bayernu Mnichov a Manchesteru United Mark Hughes se stává novým manažerem Manchesteru City. Klub podruhé láme Britský přestupní rekord nabídkou £32.5m za Robinha z Realu Madrid.
2009 Finanční skupina Abu Dhabi United Group se stává novými vlastníkyManchesteru City. Roberto Mancini, bývalý manažer Interu Milán nahrazuje v prosinci Marka Hughese.
2010 Blues zažívají zatím nejlepší sezónu v Premier League, když skončili na pátém místě, a kvalifikovali se do Evropské Ligy, a k tomu dokráčeli do semifinále Ligového Poháru.

Devadesátá léta

1992 Vzniká FA Premier League a City vs QPR je prvním živým pondělním večerní přenosem na Sky.
1994 City se loučí s milovanou tribunou Kippax Stand, kvůli legislativním omezením. Ve své době to byla největší tribuna na stání v zemi.
1995/96 Dramatická sezóna, ve které City střídají 3 různé manažery; Alana Balla, Steva Coppella and Franka Clarka.
1997 City odhalují nový klubový znak. Nový design v sobě nese také motto v latině “Superbia in proelio”, které znamená ‘Čest v bitvě’.
1999 Jeden z nejdramatičtějších zápasů ve Wembley, kdy City postupují do nejvyšší soutěže po penaltovém rozstřelu proti týmu Gillinghamu, v Play-Off druhé ligy.

Osmdesátá léta

1981 City se dostali do jubilejního stého finále FA Cupu, kde je čekal tým Tottenhamu. Po remíze 1-1, se ve Wembley hrála odveta, označovaná jako jedno z nejlepších finále FA Cupu v historii. City těsně prohráli 3-2 i díky slavnému gólu Rickyho Villy, ale pro fanoušky City byl lepším gólem volej Steva Mackenzieho z 30 yardů.
1986 City hrají ve finále úvodního ročníku “Full Members’ Cupu” ve Wembley před 68,000 díváky.
1987 Klubový rekord ve skóre vznikl při destrukci Huddersfield Town 10-1 na Maine Road.
1989 City postupují do první ligy v dramatickém posledním utkání sezóny v Bradfordu. Zaznamenáváme také nejvyšší výhru v derby na domácím hřišti, po porážce United 5-1.

Sedmdesátá léta

1970 City kompletují brilantní domácí a Evropský double, když vyhráli Ligový pohár a Pohár vítězů pohárů.
1972 Znak City je nahrazen rudou růží kraje Lancashire.
1974 City jsou poraženi ve finále Ligového Poháru týmem Wovles.
1976 Blues poráží ve Wembley Newcastle United 2-1, góly Petera Barnese a Dennise Tuearta.
1979 Klub vytváří nový přestupový rekord, podepsáním Steva Daleyho za £1,450,277.

Šedesátá léta

1965 Je vytvořen nový klubový znak.
1966 City postupují do první ligy jako šampióni Division Two, pod vedením manažerského týmu Joe Mercer a Malcolm Allison.
1968 Blues poráží Newcastle United v posledním zápase sezóny a vyhrávají tak podruhé titul.
1969 Manchester City ve Wembley poráží Leicester City 1-0 aby získali další FA Cup.

Padesátá léta

1955 City podléhají Newcastlu ve finále FA Cupu ve Wembley
1956 Blues hrají své druhé finále FA Cupu v řadě, tentokrát poráží Birmingham 3-1 – jejich oslava vítězství je prvním venkovním přenosem televizní stanice Granada Television.
1958 The Letecké neštěstí v Mnichově devastuje první tým Manchesteru United. Také zde zemřelo několik novinářů, a i bývalý brankář City, Frank Swift.

1945 – 1950

1947 City postupují do nejvyšší soutěže jako šampióni druhé ligy.
1949 Je založen MCFC Official Supporters Club.

1939 – 1945, Druhá světová válka

Během války hrají City v Severní divizi. Velké škody na Old Trafford znamenají, že United jsou nuceni hrát své domácí zápasy na Maine Road.

Třicátá léta

1934 Po prohraném finále minulý rok, City porážejí Portsmouth 2-1 a vyhrávají FA Cup.
1934 Rekordní návštěvnost celé provincie, na zápas proti Stoke City se na Maine Road přišlo podívat 84,569 diváků.
1937 Manchester City poprvé vyhrávají ligový primát.

Dvacátá léta

1920 Stadion Hyde Road se stává prvním fotbalovým stadionem v provincii na který zavítal vládnoucí monarcha.
1923 Poté co je Hyde Road zničen požárem, klub se stěhuje na stadion Maine Road, s kapacitou 85 000 lidí.
1926 City bez manažera jsou prvním týmem z Manchesteru, který hrál ve Wembley (nepspěšné finále FA Cupu), zaznamenali nejvyšší výhru v Manchesterském derby v historii (6-1 na Old Trafford) a v té samé sezóně sestupují.
1928 City opět postupují do nejvyšší soutěže jako šampióni Division Two – a jsou nejlépe podporovaným týmem celé ligy.

1914 – 1918, První světová válka

Liga byla v letech 1915-1919 pozastavena, odehrávaly se pouze menší lokální turnaje. City se účastnilo divize v kraji Lancashire.

1875 – 1902

1880 Kostel sv. Marka utváří fotbalový klub, který se později vyvine v MCFC.
1884 Je vyroben první dres City, černý se znakem ve stylu Maltézského kříže.
1887 Tým sv. Marka se vyvíjí v Ardwick AFC a stěhuje se na Hyde Road.
1892 Je vytvořena druhá divize Anglické Fotbalové Ligy, Ardwick AFC je mezi zakládajícími členy.
1894 Ardwick AFC se přejmenovává na Manchester City Football Club, ve snaze reprezentovat celé město.
1889 City vyhrávají Division Two, a stávají se tak prvním týmem, který získal automatický postup.
1904 Blues poráží Bolton Wanderers ve finále FA Cupu v Crystal Palace, a stávají se tak prvním Manchesterským týmem, který vyhrál velkou trofej.