Evropská Liga

Logo Evropské Ligy UEFA

Manchester City v Evropské Lize (2011/12)

Citizens se po vyřazení z Ligy Mistrů dostali do vyřazovací fáze Evropské Ligy, kde bude jejich prvním soupeřem FC Porto. Dalším soupeřem po Portu je opět portugalský klub, tentokrát Sporting Lisabon. Citizens bohužel nedokázali přes Sporting postoupit a skončili tak v osmifinále Evropské Ligy, stejně jako v minulém ročníku.

Posledních 16 týmů

První zápas se odehraje v Lisabonu, odveta opět v Manchesteru.

V prvním zápase si hráči City nedokázali poradit pouze s jednou šancí a to Xandaa, který patičkou překonal Harta, sami však gól nevstřelili a tak venku prohráli 1:0, report zde.

Bohužel ani skvělý výkon v druhém poločase na Etihad Stadium nebyl dostačující k postupu Citizens do další fáze soutěže. V první půli Manchester inkasoval dva góly, a ani tři vstřelené v druhém dějství nebyly dost, rozhodlo pravidlo gólů na hřišti soupeře. Report zde.

Sporting Lisabon : Manchester City – 1:0
Manchester City : Sporting Lisabon – 3:2

Posledních 32 týmů

První zápas se odehraje na Estádio do Dragão v Portu, odveta je v plánu týden poté na Etihad Stadium.

V Portu si svěřenci Roberta Manciniho vybudovali solidní pozici pro odvetu, po vítězství 1:2, report zde.

V odvetě na Etihad Stadium Manchester City rozdrtil Porto 4:0 a postoupil tak mezi posledních 16 týmů v soutěži, report zde.

FC Porto : Manchester City – 1:2
Manchester City : FC Porto – 4:0

Minulé ročníky: Evropská Liga 2010/11