Manchester City podlehl v Community Shield Arsenalu 3:0

Manuel Pellegrini při zápase ve Wembley

Citizens se nedokázali vypořádat s výkonem Arsenalu a v již tradičním “otevíracím” zápase sezóny prohráli 3:0.

V sestavě Manchesteru chyběla řada klíčových hráčů, ale ani Gunners nebyli v plné sestavě.

Za Citizens nastoupily dvě z letních posil, v bráně Willy Caballero a v záloze Fernando.

Arsenal Citizens přehrával celý první poločas a po rychlém přechodu do útoku otevřel skóre Santi Cazorla, který křižnou ranou překonal debutujícího Caballera. Ještě do přestávky zvýšil na 2:0 nejlepší hráč Arsenalu v minulé sezóně – Aaron Ramsey, kterému míč předložil Sanogo.

Ve druhém poločase se Citizens začali zvedat, ale všechny naděje na obrat ukončil parádní střelou z 20 metrů střídající Olivier Giroud.

Citizens sice chybělo množství hráčů – Agüero, Zabaleta, Negredo, Kompany, Fernandinho, Demichelis a také nové posily Bacary Sagna a Frank Lampard, ale ani Arsenal nebyl v tomto ohledu ušetřen. Chyběli např. dlouhodobě zraněný Walcott, či němečtí mistři světa Özil, Mertesacker a Podolski.