Citizens vedou ligu, vyhráli v Newcastlu

Edin Džeko slaví gól proti Newcastlu

Manchester City veze z Newcastlu 3 body, ale hráči se na ně i přes skóre 0:2 opravdu nadřeli.

Na střeleckou listinu se zapsali oba útočníci, skóre otevíral Džeko, gól v závěru pak dával Negredo.

Hosté vstoupili do zápasu opravdu dobře a ačkoliv domácí nehráli špatně, Citizens byli u míče vždy o krok dříve. To vyústilo v první gól, kdy Silva skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Kolarova na levé straně, ten pak z první poslal vytříbený centr na první tyč, kde nemilosrdně zakončil Edin Džeko.

Newcastle se pak více dostával do zápasu, ale vyložené šance neměl, jako blesk z čistého nebe tak přišel vyrovnávací gól Cheicka Tioteho, který po rohovém kopu neskutečným halfvolejem propálil vše co mu stálo v cestě, Joe Hart ani neskákal. Problém však nastal, když rozhodčí po konzultaci s pomezním nesprávně odpískal ofsajd a gól neuznal. V době střely se v postavení mimo hru nacházeli hned tři hráči Newcastlu, avšak ani jeden se míče nedotkl, ani nebránil ve výhledu Hartovi, rozhodčího nejspíše zmátl Gouffran, který byl nejblíže bráně a míči uhýbal na poslední chvíli, mám však za to, že gól měl platit a Citizens měli obrovské štěstí.

Poté se zdálo, že fanoušci domácích rozhodčího “sežerou zaživa” a své rozčarování dávali velice najevo při jakékoliv sebemenší příležitosti. St. James’ Park byl natlakovaný jako papiňák, do poločasu hráči viděli první čtyři karty zápasu, po dvou na obou stranách.

Do poločasu byl Newcastle lepším týmem, avšak branku vstřelit nedokázal. Po poločase se na hřiště dostal Navas za Džeka a Javi García, který nahradil Tourého, Alan Pardew sáhl k útočnému střídání Cisseho místo Anity. V 75. viděl Yanga-Mbiwa žlutou kartu za drsný zákrok zezadu na Samira Nasriho, který byl odnesen na nosítkách. Manažer Newcastlu poslal na hřiště ještě Ben Arfu a Haidaru, avšak kýžený efekt, v podobě gólu, se nedostavil.

Naopak z protiútoku v páté ze sedmi nastavených minut ukončil veškeré pochybnosti Alváro Negredo, i když brankář Krul měl dost smůlu, že dobře vyražený míč odrazil jen do Negreda, který pak zakončil do prázdné branky.

Citizens tak vedou ligu o dva body pře Arsenalem a o bod před Chelsea, Arsenal má však pondělní dohrávku proti Aston Ville k dobru a může se tedy na první příčku vrátit.