První semifinále ligového poháru dopadlo pro City na jedničku

Álvaro Negredo slaví svůj hattrick proti West Hamu

Příšerná forma West Hamu United napomohla tomu, že na Etihad Stadium obdrželi výprask 6:0 a do finále Capital One Cupu tedy s největší pravděpodobností nepostoupí.

Nic však nemůže být upřeno hráčům City, kteří své protivníky jednoduše převyšovali ve všech směrech.

První gól přišel brzy, totiž už ve 12. minutě. Skóre otevřel po Tourého pasu přes půl hřiště neskutečnou střelou Álvaro Negredo. Ve 26. minutě už stejný hráč zvyšoval na 2:0, když ho výbornou zpětnou přihrávkou našel parťák z útoku Edin Džeko a Negredo ve skluzu zamířil do horního rohu branky.

Ještě do poločasu se zdálo, že hřiště bude muset opustit Yaya Touré, ten však namísto střídání vstřelil gól, když jej bránící hráči jednoduše nebyli schopni odstavit od míče a ranou do protipohybu překonal Adriana v brance West Hamu.

Po přestávce domácí nic neubrali na tempu zápasu. Ve 49. minutě zkompletoval Negredo svůj hattrick, když zakroutil míč do vzdálenějšího rohu brány.

V 60. minutě zvyšoval na 5:0 Edin Džeko a opakovalo se tedy skóre, kterým West Ham vypadl o víkendu z FA Cupu s druholigovým Nottinghamem Forest. Ještě však nebyl konec, jelikož exhibiční akci s (trošku šťastnou) patičkou, centrem zpět na hranici šestnáctky a dělovkou do bližší šibenice si na 89. minutu schovala trojice Lopes – Kolarov – Džeko.

Tento zápas tedy Citizens zvládli ve velkém stylu a do odvety budou moci pošetřit hráče jako Touré, Nasri, Silva, či právě Negredo. Uvidíme jak vše dopadne, každopádně je možné s klidem říci, že Citizens nejspíše do finále anglického ligového poháru postoupí.