Citizens posilují, přišli Negredo a Jovetic

Zleva: A. Negrego, S. Jovetic a J. Navas

Zleva: A. Negrego, S. Jovetic a J. Navas

Manchester City je prozatím rozhodně nejaktivnějším týmem z čela tabulky, co se týče letních nákupů posil.

Zatímco Manchester United, Chelsea, ale třeba i Arsenal hledají vhodné posily, Citizens přivedli další dva kvalitní útočníky.

O příchodu Alvara Negreda jsem již informovali v minulém článku, nicméně přestup byl již oficiálně oznámen na webových stránkách mcfc.co.uk, dokonce oba najednou, a to 19. července. Negredo údajně stál City cca 20 miliónů liber a na dresu bude nosit číslo 9. Druhou posilou do útoku je Stefan Jovetic, který přichází z italské Fiorentiny za cca 22 miliónů liber.

Rodák z bývalého Titogradu, dnešní Podgoricy je reprezentantem Černé hory a v prozatimních 27 zápasech vstřelil 10 branek. V letech 2006-2008 nastupoval za Partizan Bělehrad, kde vstřelil v 51 zápasech 13 gólů, v dresu Fiorentiny, která za něj zaplatila asi 8 miliónů liber, pak v letech 2008-2013 rozvlnil síť 35-krát ve 116 zápasech. Dlouhou dobu byl spojován s přestupem do Arsenalu, ale zdá se, že londýnský klub na něj nakonec nabídku nepodal.

Joveticovi bude letos v listopadu 24 let a je známý svým dobrým pohybem i schopností zapojit se do kombinace, či dát finální přihrávku. Se svými 185 centimetry je také dobrým hlavičkářem. Na dresu bude nosit číslo 35.

Leave a Reply