Červnové přestupové spekulace

Isco při zápase za Španělskou U-21

Isco při zápase za Španělskou U-21

Citizens již sice přivedli dva hráče, Jesúse Navase a Fernandinha, ale tím zřejmě nekončíme.

Spekuluje se o zájmu o mladou španělskou superstar Isca z Málagy a také o možném příchodu Neapolského zabijáka Edisona Cavaniho.

O příchodu Isca se mluví už nějakou dobu a sám hráč vyjádřil svou touhu přestoupit do klubu, kde bude pravidelně nastupovat v základní sestavě. Vzhledem k jeho talentu a také novému manažerovi Manuelu Pellegrinimu, se mu to v City může podařit. Dalším zájemcem o jeho služby je totiž Real Madrid a Isco se obává, že by jeho čas na hřišti mohl být limitován.

Toto všechno je ale prozatím “nedůležité”, jelikož Sevilla ještě neobdržela odpovídající nabídku na jeho přestup. Odpovídající nabídkou se rozumí 30 miliónů liber, které Málaga za jeho služby požaduje, oba týmy se však snaží o nižší přestupovou částku. Nový manažer Málagy Bernd Schuster prohlásil, že hráče prodávat nepotřebuje a tak si s radostí počká až někdo zmiňovanou částku nabídne.

Citizens plánojí i nákup útočníka a jedničkou na seznamu je zřejmě uruguajský střelec Edison Cavani. Pokud by do City přišel, zřejmě by se jednalo o nový prestupový rekord, jelikož Neapol za něj požaduje částku mezi 55 a 60 milióny eur. Cavani v minulém ročníku ligy vystřílel Neapoli druhé místo v tabulce a získal zlatou kopačku za nejlepšího střelce Serie A, když v lize vsítil 29 branek. V roce 2012 byl deníkem The Guardian zahrnut do stovky nejlepších fotbalistů na světě, když obsadil desáté místo.

S Neapolí vyhrál Cavani pouze jednu trofej a to Italský pohár v sezóně 2011/12, zároveň získal i individuální ocenění pro nejlepšího střelce poháru. V roce 2011 vyhrál s Uruguayí Copa América. Spekulace o odchodu Carlose Téveze jen napomáhají spekulacím o příchodu Cavaniho, nicméně nic není hotovo. O jeho služby se uchází rovněž Real Madrid, který plánuje prodej Gonzala Higuaína, ale také Chelsea, z níž možná odejde Fernando Torres.

Leave a Reply