Do City přestoupil Jesús Navas

Jesús Navas v dresu Sevilly

Jesús Navas v dresu Sevilly

Jesús Navas, bývalý křídelní hráč španělské Sevilly, se stal první letní posilou Manchesteru City.

Citizens jsou ještě stále bez manažera, avšak nákupy se neodkládají a navíc už se spekuluje i o příchodu brazilce Fernardinha z ukrajinského Šachťaru Donětsk.

Sedmadvacetiletý Jesús Navas strávil prozatimní kariéru právě v dresu Sevilly. Jako hráč je známý především schopností driblingu s míčem v rychlosti a také tím, že umí obejít obránce jeden na jednoho. Hraje na pravém křídle, celkem v dresu Sevilly nastoupil k 285 zápasům a vstřelil 23 branek. Málo gólů je asi jediná věc, která mu bývá vytýkána. Se Sevillou vyhrál v letech 2006 a 2007 pohár EUFA.

Za španělskou reprezentaci odehrál přes 20 utkání, mj. na MS 2010 a ME 2012. Byl povolán také na nadcházející pohár konfederací, který začíná 15. června. Vzhledem k jeho příchodu se spekuluje o částce 15 miliónů liber plus bonusy.

Druhou posilou léta by měl být brazilec Fernandinho ze Šachťaru Donětsk. Osmadvacetiletý hráč by měl Citizens přijít na zhruba 30 miliónů liber a včera jste se mohli v anglických denících dočíst, že úspěšně prošel zdravotní prohlídkou. Na oficiální vyjádření však ještě čekáme.

Jmenování Manuela Pellegriniho manažerem by mělo proběhnout, dle spekulací, v průběhu příštího týdne.

One thought on “Do City přestoupil Jesús Navas

Leave a Reply