Dvě porážky pro Chelsea na americkém turné

Samir Nasri střílí gól Petru Čechovi

Manchester City vyhrál oba zápasy, které měl domluveny na své šňůře po USA, proti Chelsea.

Citizens jsou prozatím stále bez manažera a neustále se spekuluje o příchodu Manuela Pellegriniho, nic však ještě není jisté.

První zápas se konal v pátek na Busch Stadium v St. Louis a pro City nezačal vůbec dobře. První půle skončila 2:0 pro Chelsea, po gólech Demby Ba ve 14. a Azpilicuety z penalty ve 45. minutě. Po změnách na hřišti se zápas stále ubíral nesprávným směrem, když v 52. minutě vstřelil třetí branku Chelsea Oscar.

V 62. minutě však snížil na 3:1 Javi García a o dvě minuty jej napodobil Edin Džeko. Džeko byl v roli střelce ještě jednou, konkrétně pět minut před koncem a v 90. minutě uzavřel výhru City netradiční střelec Micah Richards.

Sestava City: Hart (Wright 45 min), Clichy, Rekik (Boyata 79 min), Kompany (Richards 45 min), Zabaleta (Maicon 61 min), Garcia, Silva (Nasri 45 min), Yaya Toure (Huws 45 min), Aguero (Dzeko 45 min), Tevez, Rusnak (Milner 61 min)

Ve druhém, nedělním, zápase, který se konal na Yankee Stadium v New Yorku byl vývoj zápasu naprosto odlišný. Tentokrát to byli Citizens, kdo o poločase vedl 2:0. Už ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Gareth Barry, ve 26. minutě pak zvyšoval Samir Nasri.

Po přestávce Chelsea snížila gólem Ramirese ve 46. minutě, o deset minut později ale vrátil dvoubrankový náskok Citizens James Milner. Góly se pak střídaly na jedné i druhé straně. V 69. minutě snižoval opět Ramires, za pět minut už to bylo ale opět o dva góly, když se podruhé radoval Nasri. V 82. minutě vstřelil poslední gól Chelsea Juan Mata, dvě minuty nato uzavřel skóre celého zápasu Edin Džeko. Citizens tak porazili Chelsea 3:5.

Sestava City: Hart (Wright 45 min); Zabaleta (Maicon 45 min), Kompany (c) (Lescott 45 min), Boyata, Kolarov; Barry, Yaya Toure (Rodwell 45 min); Silva (Milner 45 min), Nasri, Aguero (Razak 45 min); Tevez (Dzeko 45 min).