Citizens další FA Cup nezískali

Citiznens inkasují jediný gól finále FA Cupu

Ve sobotním finále FA Cupu na stadionu ve Wembley Citizens nečekaně podlehli Wiganu Athletic 0:1.

Manažer Roberto Mancini se po zápase ohradil mimo jiné proti vedení klubu, že neutnuli spekulace o jeho možném odchodu z Manchesteru City, které mohly sehrát svou roli u hráčů.

Citizens nastoupili s předpokládanou sestavou, ve středu pole s Tourém a Barrym, na křídlech s Nasrim a Silvou a v útoku s Agüerem, kterého doplnil Carlos Tévez. Ve středu obrany se vedle Kompanyho postavil mladý Nastasić.

Wigan hrál udržovací partii, ve které sice sám příliš nevytvořil, ale na druhou stranu dobře bránil a nedovoloval hráčům City příliš se prosazovat v ofenzivě. Plánem Roberta Martineze určitě bylo uhrát bezbrankový první poločas a ve druhém zkusit vstřelit gól a tato taktika do posledního písmene vyšla.

Roberto Mancini evidentně nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců, Nasriho už v 55. minutě nahradil Milner, v 69. pak přišel namísto Téveze Jack Rodwell. Klíčovým momentem byla druhá žlutá karta Zabalety v 84. minutě.

V 90. minutě, hned poté, co rozhodčí ukázal kolik se bude nastavovat zahrával Maloney rohový kop z pravé strany a střídající Ben Watson si ideálně naběhl na hlavičku, v podstatě nebráněn, a překonal Harta.

Mancini ještě poslal do hry Džeka za Barryho, ale na to už bylo pozdě a Wigan mohl slavit zisk svého prvního FA Cupu v historii klubu.