Citizens bez manažera zdolali Reading 0:2

Edin Džeko uzavírá skóre v zápase s Readingem

V úterním předposledním zápase sezóny 2012/13 zdolali hráči Manchesteru City tým Readingu na jeho půdě 0:2.

Po pondělním odvolání Roberta Manciniho vedl tým při zápase asistent Brian Kidd.

Proti Readingu, který byl již před několika týdny odsouzen k sestupu z Premier League byli Citizens jasným favoritem, ale po prohraném finále FA Cupu s Wiganem a následném pondělním odvolání Roberta Manciniho se dalo spekulovat, jaký efekt to na mužstvo bude mít.

Brian Kidd udělal několik změn v sestavě, Nasriho nahradil v záloze Milner, a vyměnili se i tři hráči v obraně, namísto Kompanyho, Nastasiće a vykartovaného Zabalety nastoupili Kolo Touré, Lescott a Richards.

Reading, jak již bylo řečeno, hraje už jen o čest, ale poslední zápas před vlastními fanoušky jim nakonec nevyšel a nedokázali navázat na výhru nad Fulhamem v minulém kole.

Citizens se prosadili ještě v prvním poločase, konkrétně pět minut před jeho koncem, kdy nahrával Milner a Sergio Agüero otevřel skóre.

V druhém poločase se na hřiště dostal Javi García, který nahradil Barryho ve střídání post za post, o pět minut později se k němu připojil i Džeko, který střídal střelce gólu Agüera. A byl to právě Edin Džeko, který pojistil výhru dvě minuty před koncem základní hrací doby po přihrávce Davida Silvy.

Citizens tedy mají 78 boddů a v tabulce už určitě skončí na druhém místě, poslední zápase sezóny se odehraje na Etihad Stadium, kdy Citizens budou hostit Norwich.