Rekapitulace a dnešní finále FA Cupu

Edin Džeko střílí gól proti WBA

Opět po delší době jeden post sumarizující zápasy Citizens, oproti předešlým třem jsme si trochu polepšili.

Hlavním tématem dne je ale samozřejmě dnešní finále FA Cupu ve Wembley proti Wiganu.

Prvním zápasem tohoto přehledu byl zápas s West Hamem United. Manchester City se na začátku utkání nemohl prosadit, Silvovu střelu zastavila tyč. Ve 28. minutě se ale po skvěle rozehrané akci, na jejímž začátku byl Yaya Touré, dostal k míči Nasri a po narážečce s Davidem Silvou poslal zpětnou přihrávku na nabíhajícího Sergia Agüera, který prostřelil brankáře Jaaskelainena. Hosté víceméně stále bránili a domácí měli množství šancí, ale na další gól se čekalo až do 83. minuty, kdy se opět po přihrávce Nasriho prosadil Yaya Touré, který zpoza vápna, z pravé strany svou levačkou nekompromisně poslal míč do šibenice. V závěru nastavení už pouze korigoval Andy Carroll, jehož střela propadla Hartovi mezi nohama.

Další zastávkou byla návštěva na Liberty Stadium, kde sídlí tým Swansea. Manchester City zde uhrál jen bezbrankovou remízu 0:0, takže není moc o čem psát. Ne, že by na tom už teď záleželo, ale opět byly ztraceny body tam, kde se tomu dalo vyhnout.

Jako poslední na pořadu bylo domácí střetnutí s West Bromwich Albionem. Toto utkání nakonec skončilo 1:0, poté co ve 34. minutě po centru Téveze z pravé strany skvěle vyhodnotil situaci Edin Džeko a placírou vrátil míč z voleje do protipohybu brankáře Myhilla.

Citizens tak s největší pravděpodobností skončí druzí, teoreticky je ještě může přeskočit Chelsea, ale to by svěřenci Roberta Manciniho museli prohrát obě své zbývající utkání, s Readingem a Norwichem.

Dnes se však odehraje zápas, jenž je důležitější, než jakýkoliv z těch zmíněných výše, je to totiž jediná šance City získat v této sezóně nějakou trofej. Finále má netradiční výkop v 18:15 našeho času a Citizens jsou jasnými favority. Wigan naproti tomu může jenom překvapit a poprvé v historii se může stát, že by vítěz FA Cupu sestoupil do druhé ligy.

Uvidíme, jak vyřeší Roberto Mancini sestavu, dá se předpokládat, že bude hrát Sergio Agüero, ale kdo a jestli vůbec se k němu připojí na hrotu je otázka. V záloze určitě nebudou chybět Silva, Yaya Touré, nebo v dobré formě hrající Nasri a tipl bych ještě jednoho defenzivnějšího hráče – Barry / Javi García. Otazníky visí také nad stoperskou dvojicí, resp. kdo se připojí k Vincentu Kompanymu ve středu obrany.