Rekapitulace uplynulých dní

Vincent Kompany v zápase s Tottenhamem

Nabitý program mi znemožňoval pravidelně sledovat dění v týmu Citizens, ale pojďme si jej alespoň krátce shrnout.

Od výhry proti United se toho hodně událo, něco bylo pozitivnější, něco ale méně.

Začneme tím pozitivnějším, ale také zároveň chronologicky. První velkou výzvou po vítězství v derby bylo semifinále poháru proti Chelsea ve Wembley. A dopadlo na jedničku, po gólech Samira Nasriho a Sergia Agüera totiž Citizens vyhráli 2:1 a jsou ve finále poháru, kde vyzvou Wigan, hrající zatím na sestupových pozicích Premier League. Za Chelsea v zápase snižoval Demba Ba.

I zápas v polovině týdne City vyšel, i když bylo znát, že hráči nechali na hřišti proti Chelsea hodně sil. Naštěstí s vítězným gólem v generálce FA Cupového finále proti Wiganu přispěchal Carlos Tévez. Zápas tedy skončil 1:0, gól padl 6 minut před koncem základní hrací doby.

Konec týdne pro Manchester City nebyl tak dobrý, jelikož poté, co na White Hart Lane vedli již po pěti minutách 0:1 po gólu Nasriho, nakonec prohráli 3:1. Stav 0:1 vydržel až do 75. minuty, poté však dali gól Dempsey, Defoe, a Bale, a Tottenham tak udržel svou šanci na Ligu Mistrů.

Pokud jste v pondělí večer měli lepší plány, možná vám uniklo, že United vyhráli ligu poté, co van Persieho hattrick rozhodl zápas proti v prvním poločase tragické Aston Ville (první gól přišel už ve druhé minutě). Citizens tak ještě nemají jisté ani druhé místo, v současné době jsou o pět bodů před Arsenalem, který má však odehrán o zápas víc a o šest resp. sedm bodů před Chelsea, resp. Tottenhamem, kteří mají zápasů stejně.