Rovnováha v Manchesteru obnovena

Sergio Agüero Manchesterské derby rozhodl

Není to sice 1:6 z předminulé sezóny a pořadím na prvních dvou místech to asi také nezamíchá, ale přece – Citizens vyhráli derby na Old Trafford.

Citizens navíc hrají o všechno v nedělním zápase FA Cupu proti Chelsea a výhra nad městským rivalem by mohla být tím pravým impulsem.

Vše podstatné se odehrálo až ve druhém poločase, kdy oba kluby začaly odkrývat své karty. Citizens nastoupili s defenzivnější sestavou, v níž figuroval jak Yaya Touré, tak i Gareth Barry, na hrotu byl osamocený Carlos Tévez. Jako první slavili na Old Trafford fanoušci City, po kombinaci z levé strany se k míči dostal Nasri a chytrou přihrávkou uvolnil těsně za hranicí vápna Jamese Milnera. Ten měl ještě hodně co dělat aby míč dostal do sítě a zřejmě mu v tom pomoho i v ofsajdu stojící Carlos Tévez, který trochu bránil ve výhledu de Geovi, nicméně španělský brankář střelu anglického záložníka vytěsnit nedokázal a hosté vedli.

Neuběhlo však ani deset minut a bylo srovnáno. Touré faouloval na pravé straně Rafaela, k přímému kopu se postavil Robin van Persie a poslal prudký míč na bránu Harta. K hlavičce se dostal Jones a od Vincenta Kompanyho se míč nakonec odrazil za brankovou čáru, 1:1.

Po vstřelení gólu se domácí dostali do hry a vypadalo to, že to budou spíše oni kdo případně rozhodne, to by se na hřiště ale nesměl dostat Sergio Agüero. Byl na hřišti sedm minut, když dostal dobrou přihrávku před vápno, avšak proti třem bránícím hráčům. Před ním stáli Ferdinand a Jones a zezadu jej napadal vracející se Welbeck, ten jej však o míč bez faulu zřejmě obrat nemohl. Agüero naznačil střelu, pak znovu, čímž se zbavil hlavně Jonese, který už pak byl stále o krok pozadu. Ještě jednou se dotkl míče a posunul ho blíže k bráně United a pak bez okolků vymetl pavučinku v šibenici na bližší tyči. De Gea se pokoušel střelu zastavit, ale byl naprosto bez šance.

Sir Alex Fergusson se ještě pokoušel zápas zachránit a na hřiště poslal Valenciu, Hernandéze a nakonec i nuceně Kagawu, avšak Manciniho střídání v podobě Lescotta a Javiho Garcíi za Silvu a Téveze jasně svědčila o tom, že je odhodlán výsledek za každou cenu ubránit. V posledních pěti minutách a nastaveném čase padlo ještě pět žlutých karet, ale to už nemohlo zkazit radost z výhry na hřišti odvěkého rivala.

Citizens tedy stáhli náskok United na 12 bodů, ale zřejmě důležitější je, že udrželi náskok před třetí Chelsea na sedmi bodech a také povzbuzení před zápasem v FA Cupu.