Dobrý výkon a 4 góly proti Newcastlu

Hráči slaví gól Vincenta Kompanyho

Manchester City dnes doma hostil Newcastle United a fanoušci, kteří přišli na Etihad Stadium určitě nelitují.

Domácí vstřelili 4 góly, udrželi čisté konto a navíc podali dobrý týmový výkon.

Citizens byli v prvním poločase aktivnější, sami vyslali na branku hostí 11 střel, Newcastle dokázali omezit pouze na jednu jedinou. Převaha se v gólovou ale proměnila až na konci poločasu. David Silva našel přesně na levé straně Gaela Clichyho, který centrem z první poslal míč přes celou šestnáctku na dobíhajícího Carlose Téveze. Ten jej ve skluzu dostal do brány.

Na úplném konci nastaveného času první půle se k míči dostal Samir Nasri, obešel Obertana a šikovně prostrčil míč na Davida Silvu, který propálil brankáře Elliota na zadní tyč.

Po přestávce sice tlak City již nebyl takový, nicméně se diváci dočkali stejného počtu gólů jako v první půli. Třetí gól přišel po střele Garetha Barryho, kterou patičkou tečoval do sítě uzdravený Vincent Kompany. Míč sice trefil ještě bránícího hráče, ale stejne do branky mířil, takže byl připsán belgickému reprezentantovi.

Skóre uzavřel Yaya Touré, když se mu notné pomoci dostalo od hostující obrany. Touré zkoušel narážečku s Davidem Silvou, ale trefil nohy protihráče, míč se však odrazil tím správným směrem a Yaya takto obešel hned tři hráče. Když se jej pak pokoušel James Perch zblokovat, Tourého centr lízl podrážkou kopačky a nasměroval ho těsně vedle přední tyče a za záda bezmocného Elliota.

Citizens jsou stále na druhé pozici se 62 body, navíc získali bod v rozestupu na třetí místo, díky prohře Chelsea se Southamptonem. Třetí je teď Tottenham, který dokázal vyhrát nad Swansea 1:2 a má 57 bodů.