Citizens podlehli Evertonu

Leon Osman otevírá skóre zápasu s City

Ligová forma Manchesteru City utrpěla další ránu, když Citizens v sobotu prohráli 2:0 v Goodison Parku.

Internetem létají různé spekulace o tom, kolik hráčů v létě tým opustí a ani sám Roberto Mancini si podle nich nemůže být jist svou budoucností na Etihad Stadium.

Citizens mají ligovou formu stejnou jako jejich přemožitel z Liverpoolu, nebo např. Wigan, který okupuje 18. pozici, či Southampton na 16. Všechny týmy okolo City mají bilanci v posledních pěti zápasech lepší, Chelsea, Tottenham i Arsenal nasbírali v posledních pěti utkáních více bodů a na druhé místo se dotahují. O bezchybné formě Manchesteru United asi netřeba mluvit, během posledních pěti zápasů narostla ztráta na čelo tabulky o 8 bodů.

Citizens na Goodison Parku dlouhodobě neumějí uhrát výsledek a bohužel se to potvrdilo i v posledním zápase. Ve 12. minutě se po nedůrazně ubráněném centru do šestnáctky City míč vrátil “do ohně” a Kevin Miralas dělovkou poslal míč přímo pod břevno Hartovy brány, gól však nebyl uznán pro údajný ofsajd domácího útočníka. To, zda to ofsajd opravdu byl, či ne, posuďte sami. Citizens měli sami pár šancí, ale Téveze, i Džeka vychytal slovenský brankář Mucha.

Po několika žlutých kartách na obou stranách se po náznaku průniku Colemana dostal za šestnáctkou k míči Leon Osman a neskutečnou střelou vnějším nártem rozradostnil domácí fanoušky, Joe Hart ani neskákal. Chvíli poté se penalty dožadoval Marouane Fellaini, když jej v šestnáctce oběma rukama držel kolem těla Nastasić, píšťalka sudího však zůstala němá. Vzpomeňme, že za stejný zákrok viděl v zápase s Arsenalem červenou Koscielny. Další pokusy Téveze a Džeka mířily mimo.

V 60. minutě se zápase pro City změnil v opravdu nadějnou příležitost na tři body. Druhou žlutou kartu viděl za faul na Javiho Garcíu, no, spíš za úmysl, protože kontakt tam nebyl, Steven Pienaar a Citizens tak měli 30 minut plus nastavení na otočení zápasu. O šest minut později po hezkém pasu Džeka zakončoval Tévez sám před Muchou, ale slovenský brankář jej dokázal vychytat a následně zlikvidoval i dorážku Milnera. V 79. minutě Distin z rohu hlavičkoval nad a protiútok na druhé straně dobře vyřešil Tévez, který pod tlakem ještě posunul míč na dobíhajícího Pabla Zabaletu, ten se však rozhodl míč nevypálit z první a Mucha opět skvěle vyběhl a šanci zlikvidoval.

V 86. minutě přišlo na chybu sudího, Tévez trefil bránícího Fellainiho do ruky ve vápně, avšak sudí nenařídil penaltu, nýbrž přímý kop z hranice vápna. V 93. minutě byl konec, když Everton dobře ubránil tlak City a Fellaini dokázal díky neskutečně špatnému bránění vyvézt míč až skoro k šestnáctce hostí. Tam už jej obránci natolik obtěžovali, že míč prostrčil na nabíhajícího Jelaviće, ten si jej zasekl na levačku a ukázkovou střelou na zadní tyč překonal Harta, který byl bohužel až na malém vápně.