Citizens v FA Cupu splnili roli favorita

Carlos Tévez se stal hvězdou zápasu

Manchester City si lehce poradil s druholigovým Barnsley a v FA Cupu postoupil do semifinále.

Citizens dominovali celému zápasu a díky rychlým brankám se uklidnili a přidali ještě pár gólů navíc.

Výlet na Etihad Stadium musel být pro druholigového outsidera velkou motivací, především když šlo o postup do semifinále FA Cupu. Svěřenci Davida Flitcrofta byli jasnými outsidery, avšak pohárové zápasy jsou tu od toho, aby, hlavně v Anglii, byly zdrojem každoročních překvapivých výsledků. To se naštěstí nestalo, naopak domácí se velice dobře zhostili role favorita.

Zápas začal pro City dobře, už v 11. minutě rozvlnil síť za bránkářem Steelem Carlos Tévez, který dorážel střelu Silvy, která skončila na tyči. O dalších 15 minut později se převaha City potvrdila znovu, tentokrát Tévez centroval přes celou šestnáctku na gól Kolarovovi. Čtyři minuty nato vyšperkoval Carlos Tévez skvělou otočkou s míčem a zakončením svůj výkon v prvním poločase dalším gólem, tentokrát asistoval David Silva. Domácí hosty jednoznačně přehrávali a ještě do konce poločasu se mohlo skóre měnit, avšak nakonec se do šaten šlo za stavu 3:0.

Pokud jste fanoušky live sázek, v podstatě jediným vhodným momentem k tipování byla doba ještě před výkopem. Na Manchester City byl sice kurz kolem 1.10, avšak s přidáním dostatečného handicapu jste se již mohli dostat na zajímavý kurz. Lidé, kteří rádi sázejí a navštěvují web Partypoker.com v drtivě většině tipovali, že Barnsley na Edihad Stadium Manchesteru City podlehne, což dokládá i samotný kurz na výhru City.

V druhém poločase opět úřadoval Carlos Tévez, který zkompletoval svůj hattrick pět minut po začátku druhé půle po Nasriho přihrávce šajtlí. Poslední gól přidal v 65. minutě David Silva a uzavřel tak skóre zápasu na 5:0. Šanci dostal i mladý Abdul Razak, který po gólu nahradil právě Silvu, Carlos Tévez byl za potlesku tribun střídán v 76. minutě za Jamese Milnera.

Citizens čeká opravdu nelehký soupeř v semifinále, narazí totiž na jednoho z dvojice Chelsea / Manchester United. Druhé semifinále bude Wigan proti Blackburnu / Milwallu. Obě semifinále se budou hrát na neutrální půdě – na národním stadionu ve Wembley.