Citizens podlehli Saints 3:1

Edin Džeko v souboji s Maya Yoshidou

Svěřenci kouče Manciniho se v posledních kolech nepotýkají se zrovna oslnivou formou a vše to vygradovalo v zápasu proti Southamptonu, který skončil prohrou 3:1.

Góly Puncheona, Davise a vlastní gól Barryho srazili obhájce titulu na kolena a po nečekané prohře ztrácí na United už 12 bodů. Příznačný k tomuto zápasu bylo vyjádření britských komentátorů: “It´s disaster after disaster for Manchester City”.

Týmy nastoupily v těchto sestavách:

Man City – Hart, Zabaleta, Javi Garcia, Lescott (Kolarov 65.min), Clichy, Yaya Toure (c), Barry, Nasri (Milner 54.min), Silva (Maicon 72.min), Aguero, Džeko. Další náhradníci: Pantilimon, Kolo Toure, Rodwell, Sinclair.

Southampton – Boruc, Clyne, Yoshida, Hooiveld, Fox (Richardson 69.min), S. Davis (Ward-Prowse 79.min), Schneiderlin, Cork, Puncheon (Lallana 60.min), Lambert (c), Rodriguez. Další náhradníci: K. Davis, Forren, Lee, Chaplow

Skóre otevřel v 7. minutě Puncheon, a to potom, co obral Barryho na půlící čáře o míč, přihrál jej Rodriguezovi, toho ovšem dokázali o šanci připravit Hart s Tourém, odražený míč ovšem sebral Puncheon a vstřelil první branku do sítě Citizens.

Druhý úder přišel z kopačky Stevena Davise v 22. minutě. Na levé straně naší obrany se Clichyho zbavil zasekávačkou Lambert, vystřelil na Harta, ten míč neudržel, proletěl mu mezi nohama a za ním postavený Davis neotálel a z krátké vzdálenosti se nemýlil – 2:0.

Naši borci byli tímto vývojem značně znepokojeni a zaskočeni, proto si dále vytvářel šance Southampton. Například když v 32. minutě pálil na Harta z pravé strany po závaru před bránou Rodriguez a naštěstí jen těsně minul.

V 39. minutě ale udeřili také Citizens a to v podobě krásného gólu Edina Džeka! Po odvráceném rohu Saints si Silva narazil s Džekem, poté poslal míč Zabaletovi, který předtím přesprintoval z pozoce pravého obránce takřka celé hřiště, Zabaleta zavedl míč do šestnáctky a poslal jej Džekovi, který již v pádu krásně přeloboval obránce i gólmana a snížil tak na 2:1.

Po vstřelené brance následovaly šance Citizens, jako například střela po náběhu Davida Silvy z nastavení prvního poločasu, jeho pokus ovšem zmařil gólman Boruc.

3 minuty po zahájení druhého poločasu kapituloval Joe Hart potřetí, vlastní gól si vstřelil Garreth Barry. Z levé strany centroval Lambert, Barry chtěl uklidit balón na roh před nabíhajícím Rodriguezem, míč ale poslal do vlastní sítě.

V 55. minutě se v slibné šanci po přihrávce Barryho ocitl Sergio Aguero, jeho tvrdou střelu ale vyrazil Boruc na roh. Z kterého ovšem nic zásadnějšího nebylo.

Do konce zápasu se již nic zásadního neudálo, skóre proto zůstalo stejné. V dalším zápase se v neděli střetnou Citizens v FA Cupu s Leeds United.