Citizens pouze remizovali s Liverpoolem 2:2

James Milner, Edin Dzeko a David Silva společně oslavují gól vstřelený do sítě Liverpoolu.

Hráči Citizens nemohou být s bodovým ziskem z nedělního utkání spokojeni. “O titul se ještě porveme, nic nevzdáváme” řekl kouč Mancini po zápase.

Skvělý zápas nakonec skončil výsledkem 2:2, mimo krásnou podívanou padly také tři úchvatné góly zpoza šestnáctky. Přes všechny chyby a nepřesnosti byly oba dva poločasy plné zajímavých momentů a hlavně hry nahoru dolů. Bohužel tato remíza byla již druhou v řadě a také další citelnou ztrátou bodů.

První vážnější situace nastala již v první minutě, když přibližně z dvaceti metrů z voleje vypálil nebezpečně David Silva, Reina ale jeho střelu vyrazil nad. Ve čtrnácté minutě se ke slovu dostali také hosté a hned to zavánělo gólem. Daniel Sturridge zpracoval vysokou přihrávku od Johnsona, Hart vyběhl, míč ovšem minul a vypadalo to že už je překonán, zkušeně za něj ovšem zaskočil Zabaleta a míč uklidil na roh.Další vážnější akce před naší brankou nastala ve dvacáté minutě, kdy míč po levé straně potáhl opět Sturridge a nahrával pod sebe do šestnáctky Suarézovi, ten ale míč netrefil vůbec optimálně a tento pokus zkončil nakonec takřka v autu. Poté se Suaréz dostal po Lescottově chybě do další šance, branku ovšem minul.

V 23. minutě otevřel skóre Edin Džeko! Po autovém vhazování a následné kombinaci Aguera a Silvy se míč na pravé straně dostal k Jamesi Milnerovi a ten poslal úžasný pas na Džeka, který už jen v pohodě doklepával do odkryté brány. Milnerův pas nedokázali zachytit ani Carragher, ani Agger a ani gólman Reina.

O šest minut později, tudíž v 29. minutě ale bohužel udeřili hráči Liverpoolu, konkrétně Sturridge, který po obléhání šestnáctky domácích napálil míč z kroku k tyči, ten proletěl skrumáží hráčů a zapadl za Harta. Přes množství těl viděl Joe Hart balon až příliš pozdě a nedokázal tuto střelu vyrazit. Stav byl tedy 1:1 a ještě k tomu dostal žlutou kartu za protesty u rozhodčího Edin Džeko.

Takřka ihned po rozehrání se dostali hráči Citizens k další, ač poměrně neplánované nebezpečné střele. Milner centroval z pravé strany na nabíhajícího Aguera, toho míč přeletěl, ale nakonec dopadl jen kousek od Reinovy pravé tyče.

V druhém poločase se rozhořely emoce až v 53. minutě a to po upadnutí Sturridge ve vápně Citizens po kontaktu s Joleonem Lescottem. Tímto se dožadoval penalty, kterou ale rozhodčí rezolutně zamítl a ještě mu udělil žlutou kartu za simulování.

V 56. minutě nahradil na hřišti Matiju Nastasiče Aleksandr Kolarov.

Svěřenci kouče Manciniho inkasovali druhý gól jako první, konkrétně v 73. minutě z kopačky Stevena Gerrarda. Centr Josého Enrique dokázali ještě obránci Citizens odvrátit za vlastní vápno, tam ale číhal připravený Gerrard, který si míč zpracoval a z voleje míč napálil přímo do sítě Joa Harta. Tento gól padl z dobrých třiadvaceti metrů, ale ani tak nedokázal této střele nikdo zabránit. V zápětí po tomto gólu nahradil dobře hrajícího Silvu Maicon.

V 78. minutě skóroval také Sergio Aguero, vstřelil krásný gól zpoza šestnáctky a z poměrně těžké pozice! Takřka z půlky mu poslal krásnou přihrávku do běhu Gareth Barry, tuto přihrávku chtěl zachytit také Reina, který vyběhl vstříc míči, Aguero ovšem byl v daleko lepší pozici, míč získal, oběhl si ho a z pozice, odkud by normálně centroval poslal míč krásným lobem přímo do branky.

Dalším Manciniho střídáním bylo nahrazení skvěle hrajícího Barryho Samirem Nasrim.

Po těchto dvou krásných gólech nabyl zápas na již tak vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Přibývalo čím dál tím více nebezpečných střel, jako například po rohu, kdy hlavičkoval střídající Maicon, ovšem nad. Další nebezpečnou situací, ač na druhé straně hřiště byla střela Sturridge, kterou Hart excelentně vyrazil. Žádný z týmů se již poté do konce utkání neprosadil a výsledek byl tedy 2:2.