Zabaleta poslal Citizens do 5. kola FA Cupu

Pablo Zabaleta při zápase se Stoke City

Pablo Zabaleta při zápase se Stoke City

Citizens se v těžkém zápase na Brittania Stadium dlouho se svěřenci Tonyho Pulise trápili.

Hráči Manchesteru City nemohli odemknout jejich dobře zamčenou obranu, no nakonec se to podařilo v samotném závěru Pablu Zabaletovi a odveta se tak konat nebude.

Pozornost brankáře Stoke nejdříve vyzkoušel Carlos Tévez na bližší tyči, jeho pokus byl však vyražen na roh. Druhou šanci po úniku Téveze měl Džeko, jeho střela však byla dobře zblokována vrátivší se obranou v červenobílem. Asi největší šanci měl David Silva, který po nakrátko rozehraném přímém kopu nastřelil tyč.

Do skvělé příležitosti pak vyslal Džeko Téveze, ale zpracování bývalého kapitána jej trochu zradilo, nicméně k zakončení se i tak po několika okamžicích dostal, bohužel mimo.

Ryan Shawcross pak po jednom z přímých kopů Stoke dostal míč do sítě, ale při střele Hutha stál v ofsajdu a gól tak neplatil.

Ve druhém poločase měl být vyloučen Glen Wheelan, který oběma nohama dopadl na nohu Javiho Garcíi, červenou kartu však rozhodčí nevytáhl, dokonce ani žlutou. Hráči Stoke se prosazovali spíše z rohů, přímých kopu a také střelami z dálky, nicméně všem chyběla přesnost.

Skvělý pas Silvy si následně zpracovával Barry, avšak brankář Sorensen byl pozorný a míč mu zpod nohou ukradl. Střela, kterou chvíli nato z levé strany vyslal Džeko, letěla těsně mimo vzdálenější tyče.

Na hřišti tou dobou byli už i Agüero a Crouch a právě vytáhlý útočník Stoke se dostal k hlavičce, kterou však poslal nad Pantilimonovu bránu.

Rozhodující moment přišel v 85. minutě, přihrávka do středu hřiště v úrovni penalty byla zblokována a míč se dostal do dráhy nabíhajícímu Pablu Zabaletovi, který jej šajtlí uklidil na bližší tyč, obrana Stoke se jakoby na moment zastavila.

V dalším kole se Citizens střetnou na Etihad Stadium s Leedsem.

Leave a Reply