Nastasič miluje život v Anglii

Nastasićovi adaptace problém nedělá

Nastasićovi adaptace problém nedělá

Matija Nastasič věří, že se mu jeho první zápasy v Anglii povedly a je pro Citizens dobrým příslibem do budoucna.

Teprve devatenáctiáctiletý Nasta si skvěle rozumí ve stoperské dvojici s Vincentem Kompanym, společně jsou součástí nejlepší obrany v lize, s pouze 19 obdrženými brankami.

Všechno tomuto teenagerovi hrálo do karet, jeho forma vyřadila ze základu dva zkušené reprezentanty. “Jsem velice šťastný, že jsem nevypadl z prvního týmu, protože Joleon Lescott a Kolo Toure jsou výteční hráči.” řekl o své pozici v týmu Nastasič. “Neočekával jsem, že budu hrát hned po přestupu. Čekal jsem spíše, že až se trochu usadím a sžiju s týmem, tak budu dostávat postupně důvěru, ale já ji dostal okamžitě, to mi dodalo sebejistotu do dalších zápasů. Zatím jsem odehrál 20 zápasů a vše se prozatím vyvíjelo naprosto skvěle. Ono ale není moc důležité, kdo hraje, když se vašemu týmu dlouhodobě daří. Je to velmi povzbuzující, když odehrajete skvěle první dva nebo tři zápasy v novém klubu, protože ještě stále hledáte pevnou půdu pod nohama.” řekl o své momentální formě tento skvělý stoper.

“Fotbal tady a v Itálii je rozdílný. Tady je velmi těžké hrát,ale jsem velmi rád za tuto možnost a doufám že mi bude Anglický fotbal sedět. Hlavním rozdílem je, že v Itálii je to hodně o taktice. V Itálii týmy mají mnoho hráčů za míčem a zde je hra více otevřená, proto jsou zde také souboje daleko tvrdší.” odpověděl Matija na redaktorovu otázku ohledně  rozdílů mezi Italským a Anglickým fotbalem.

 

Leave a Reply