Citizens i přes mrazivé počasí porazili Fulham 2:0

David Silva dvěma góly rozhodl duel s Fulhamem

S výtečným Silvou v čele a nepotrestaným Kompanym v základní sestavě, sestřelili svěřenci Roberta Manciniho Fulham 2:0.

Citizens dnes přivítali na Etihad Stadium Fulham, nacházející se v druhé polovině tabulky.

Cottagers ve svých posledních čtyřech zápasech dvakrát remizovali a dvakrát vyšli bodově naprázdno. Naposledy se představili v FA Cupu, když zdolali Blackpool 2:1 v prodloužení. Zato Man City jsou na domácí půdě v poslední době k neporažení, z posledních čtyřech zápasů vybojovali čtyři vítězství.

Kouč Mancini měl již k dispozici uzdraveného forvarda Agüera, ale posadil jej pouze na lavičku náhradníků. Dalším kdo neměl start v tomto zápase jistý byl Vincent Kompany, který kvůli svému zákroku v zápasu s Arsenalem dostal červenou kartu. Kompanyho odvolání bylo ovšem přijato a tudíž mohl v tomto zápase nastoupit. City nastoupili již v tradiční formaci 4-2-3-1 s Džekem na hrotu.

Základní sestava Manchester City: 1 Hart, 4 Kompany, 22 Clichy, 5 Zabaleta, 33 Nastasić, 18 Barry, 7 Milner, 14 Javi Garcia, 21 David Silva, 32 Tévez, 10 Džeko.

Základní sestava Fulham: 1 Schwarzer, 18 Hughes, 5 Hangeland, 27 Riether, 24 Dejagah, 7 Sidwell, 16 Duff, 15 Richardson, 14 Karagounis, 9 Berbatov, 11 Ruiz.

Citizens vlétli do zápasu bleskově, hned ve druhé minutě získal míč na půlící čáře James Milner, přihrál jej Džekovi, ten zpoza šestnáctky vypálil, brankář Schwarzer těžký míč neudržel a vyrazil jej pouze k Davidu Silvovi, který už neměl moc práce usměrnit míč do poloodkryté branky a otevřít skóre zápasu.

Hosté také nezaháleli a měli pár náznaků šancí, jako třeba po centru Damiena Duffa, o hlavičkujícího Sidwella se ovšem postarali Kompany společně s Zabaletou a nebezpečí zažehnali.

V 63. minutě musel ovšem Zabaleta vinou zranění střídat a na hřiště místo něj naskočil Samir Nasri. Tím pádem se na místo pravého obránce posunul James Milner a Nasri hrál již klasicky pravého křídelního záložníka

Zneklidňující také bylo, že se svěřenci kouče Manciniho nedostali po vstřelené brance do souvislého tlaku a dalším gólem nepotvrdili svou dominanci v tomto utkání. Fanoušky uklidnil znovu až David Silva, který po krásné přihrávce patičkou od Tevéze, vletěl do pokutového území a přehodil padajícího brankáře Fulhamu Schwarzera, míč se ještě stihnul otřít o jeho levou tyč a poté směřoval za brankovou čáru. V 70. minutě tedy byl stav již 2:0.

Ještě v téže minutě mohl Silva dokonat hattrick, poté co jeho spoluhráči získali míč a vyslali ho krásnou přihrávkou tváří v tvář Schwarzerovi, Silva ovšem jeho branku přízemní střelou minul jenom o pár centimetrů.

V 81. minutě odešel střídat také Carlos Tévez a na hřiště se dostal Sergio Agüero. Na hřiště se dostal i Joleon Lescott, který vystřídal skvělého Silvu.

V 93. Minutě se ještě ocitl sám proti brankáři Fulhamu Edin Džeko, branku ovšem z jisté šance přestřelil.

Další zápas sehrají Citizens 26. ledna venku proti Stoke City a doma se představí až v duelu s Liverpoolem, který je naplánován na 3.2.