Citizens porazili Arsenal 0:2

James Milner v obležení gratulujících spoluhráčů

V důležitém zápase na Emirates Stadium vybojovali svěřenci Roberta Manciniho tři body a drží se stále 7 bodů za United.

Zápas byl od samého začátku velice vypjatý, ale bohužel jej víc než by bylo zdrávo ovlivňoval sudí Mike Dean.

Už v 9. minutě po faulu na Edina Džeka v pokutovém území Arsenalu vytáhl Dean červenou kartu pro domácího stopera Koscielneho a zároveň nařídil pokutový kop. K němu se postavil Edin Džeko, ale kopl jej opravdu špatně, od kolena brankáře Szczesneho se míč odrazil do tyče a po brankové čáře se vrátil k polskému brankáři, který jej skryl do svých rukavic. Arséne Wenger obětoval Alexe Oxlada-Chamberlaina a na hřiště poslal dalšího stopera, Pera Mertesackera.

Citizens se nicméně zanedlouho prosadit dokázali. Rychle rozehraný volný přímý kop zužitkoval po přihrávce Téveze James Milner, který z první napálil míč ke vzdálenější tyči. Ve 32. minutě to bylo už 0:2, když se po dobré střele Téveze dostal k dorážce do prázdné brány Edin Džeko.

Zápas vypadal hodně otevřeně a ještě do přestávky mohl zvýšit Javi García, jeho hlavičku však na brankové čáře vyhlavičkoval Wilshere.

Ve druhém poločase se dala očekávat ofenzivní smršť City, ta ale nepřišla, naopak Arsenal se velice houževnatě snažil vrátit do zápasu. Při jednou z mála protiútoků City se po přihrávce Džeka řítil na branku sám Carlos Tévez, avšak míč držel dlouho u nohy a nakonec mu jej vypíchl skvělým zákrokem brankář Arsenalu.

Nejaktivnějším mužem domácích byl jednoznačně Jack Wilshere a byl to právě on, kdo způsobil závěrečné vzrušení, ve středu pole se rozhodl k průniku a dal si míč dále od nohy, než by zřejmě chtěl. To vyústilo ve skluz kapitána Vincenta Kompanyho, po kterém se síly na hřišti vyrovnaly, když i on uviděl červenou kartu, sudí Mike Dean zřejmě posoudil jeho skluz jako “oběma nohama napřed”, a tedy jako nekontrolovatelný.

Po vyloučení Kompanyho přišel na hřiště Joleon Lescott a byl to právě on, kdo vykopával míč zpoza Joa Harta, poté co jej prostřelil Theo Walcott. Hráči Arsenalu, kteří hráli 65 minut v oslabení se už v podstatě na nic dalšího nezmohli a Citizens tak mohli slavit výhru, na hřišti Arsenalu (Emirates Stadium a předtím Highbury) vyhráli po 37. letech.

Citizens se proti červené kartě Kompanyho rozhodli odvolat, rozsudek FA padne 15.1.