Citizens dokázali zdolat Stoke City

Edin Džeko přeje fanouškům HAPPY NEW YEAR

Na Etihad Stadium přijeli svěřenci Tonyho Pulise s vizitkou nejlépe bránícího týmu Premier League.

Citizens však v době zápasu měli třetí nejlepší defenzivu a navíc oproti 21 brankám Stoke vstřelili svých 38.

Jak se zpívá v jedné slovenské písničce “Stalo sa to, čo každý očakával”, tedy že Stoke City přijeli do Manchesteru bránit výsledek 0:0. Hrnčířům už se v první části sezóny podařilo s City uhrát remízu 1:1 a tak si chtěli tento trik zopakovat. Dařilo se jim to skoro celý první poločas a hráči už se možná viděli v šatně, když dal první gól zápasu Pablo Zabaleta, po kombinaci z pravé strany s Milnerem a odrazem od brankáře Begoviće.

S obrannou taktikou to vlastně po vstřelení první branky měli Citizens výrazně ulehčeno, Stoke City vepředu moc nepředvedli a Citizens se svými 62% držení míče naložili dobře. V 56. minutě se prosadil opět po nešťastném zásahu Begoviće Edin Džeko a v 74. minutě z penalty, kterou mohl brankář Stoke zřejmě vytěsnit upravil na konečných 3:0 Sergio Agüero.

Na hřiště se pak ještě z pohledu City podívali Tevéz, Sinclair a Razak, žluté karty obdrželi Lescott a Džeko za svlečení dresu při své oslavě gólu.

Manchester City je nyní na druhém místě o 7 bodů za United, 5.1. následuje zápas 3. kola FA Cupu doma proti Watfordu.