Za svátky mají Citizens tři body

Edin Džeko slaví gól proti Norwichi

Sváteční zápasy vyšly Manchesteru City přesně napůl. Byli hostem na Sunderlandu a Norwichi, ovšem třemi body je pohostili pouze “Kanárci”.

Na Stadium of Light se v prvním zápase prosadil pouze jeden hráč a byl to právě bývalý hráč City, Adam Johnson.

Sváteční období začalo pro City zápasem se Sunderlandem. Roberto Mancini postavil trochu defenzivnější sestavu, v záloze s Milnerem, Yaya Tourém i Javi Garcíou, které doplnil ještě David Silva. V prvním poločase se gólově nic neměnilo, vše podstatné se stalo až po přestávce, konkrétně v 53. minutě, kdy se po spolupráci se Sessegnonem prosadil Adam Johnson.

Citizens se bohužel nedokázali do zápasu vrátit a výsledek 1:0 byl tedy konečný.

Přesně o tři dny později, už byli Citizens v Norwichi, kde je hostili místní “Kanárci”. Roberto Mancini postavil trochu ofenzivnější sestavu, Milnera a Garcíu nahradili Barry a Nasri. Na hrotu místo Tevéze přišel Edin Džeko a byl to právě on, kdo už ve druhé minutě zápasu otevřel skóre.

Vstup do zápasu City vyšel na jedničku, v 5. minutě to totiž bylo již 0:2, střelcem branky byl opět Edin Džeko, v 15. minutě ovšem Norwich již snižival, když se prosadil Pilkington. Rána pro Manchester City přišla ve 44. minutě, kdy se nechal po rozmíšce s Bassongem vyloučit Samir Nasri.

Ve druhém poločase se opět zadařilo hostům, v 50. minutě obnovil dvougólové vedení Sergio Agüero krásným lobem. V 63. minutě to bylo 2:3, prosadil se domácí Martin. Poslední gól ze strany City přišel o čtyři minuty později a autorem byl gólman domácích Bunn, který si srazil do brány střelu efektivně hrajícího Džeka.

V 75. minutě se ještě Norwichi podařilo snížit na 3:4, když svůj druhý gól vsítil Martin, ale to už bylo z pohledu skóre vše. Roberto Mancini ještě v závěru provedl dvě defenzivní střídání, když Džeka a Agüera nahradili Lescott, respektive García.

Manchester United vyhrál oba své zápasy a odstup se tak zvětšil na 7 bodů. Oba zápasy navíc vyhráli i pronásledovatelé City, konkrétně Chelsea, Tottenham a Arsenal. Nejblíže je zatím Chelsea, která ztrácí 4 body a má ještě zápas k dobru.