Newcastle United – Manchester City 1:3

Rozhodující gól City v podání kapitána Tourého

Manchester City se minimálně na pár hodin posunul na rozdíl tří bodů k vedoucímu Manchesteru United.

Po zápase v St. James Parku se mohl radovat i Roberto Mancini, jelikož City se pod tlakem domácích ubránili a nakonec přidali ještě rozhodující branku.

Citizens se v zápase s Newcastlem podařilo dobře začít, už v 10. minutě se prosadil Sergio Agüero, přihrával Samir Nasri. V další velké šanci se pak ocitli oba tito hráči, Nasri se dobře uvolnil do prostoru a dostal i přihrávku, ale z těsného úhlu nastřelil pouze tyč a míč se odrazil zpět, od zad brankáře Krula a přímo do rány Agüera, toho však skvělým skluzem “vychytal” stoper Williamson.

V 37. minutě musel Nasri střídat, zřejmě kvůli problému s kotníkem a na hřiště přišel Kolarov.

Newcastle se snažil o vyrovnání, ale byli to opět svěřenci Roberta Manciniho, kteří skórovali. Po rohovém kopu se prosadil Javi García, i když trochu se štěstím, protože Tim Krul byl velice nevhodně postavený ve svém brankovišti a míč ještě propadl mezi nohama obránce stojícího na branové čáře.

Do druhého poločasu ale vstoupil aktivněji Newcastle, skvělou šanci po uvolnění přes Zabaletu měl Santon, ale napálil jej boční síť. Po rohovém kopu v 51. minutě se ale už prosadili i domácí. Roh ještě obrana City odvrátila, míč se ale dostal pouze ke Coloccinimu a ten překvapivou rychlou přihrávkou přes obranu City našel prostor kam si naběhl superstřelec “Strak” Demba Ba a Hartovi nedal hlavičkou k tyči šanci.

Domácí se tlačili do vyrovnání a hráči v modrých dresech se ocitali pod docela solidním tlakem. V 72. minutě přišel na hřiště Džeko, který vystřídal Kolarova, který měl bohužel zřejmě také zdravotní problémy. O šest minut později se po krátkém tlaku City prosadil kapitán Yaya Touré. Silva dobře podržel míč na levé straně, nakonec přihrál Zabaletovi, který překonal offsidovou past domácích a zpětnou přihrávkou našel Tourého, který míč poslal mezi nohy přesouvajícího se Krula.

Ihned po gólu se na hřiště dostal ještě Joleon Lescott, který nahradil Téveze. Newcastle se ještě snažil, manažer Alan Pardew sáhl i k útočným střídáním, ale časté nákopy na osamoceného Dembu Ba již nebyly tak efektivní, jelikož byl ve minimálně zdvojován, spíše ztrojován Kolo Tourém, Nastasićem i Lescottem.

Manchester City se tedy posunul o tři body blíže k čelu tabulky a před třetí Chelsea bude mít sedmibodový náskok, jelikož její zápas byl odložen kvůli jejich účasti na Mistrovství klubů. Na pozici Chelsea se od 16:00 může bodově dotáhnout Everton, zítra také ještě West Brom a Tottenham. Dnes také hraje i Manchester United, který hostí Sunderland.