Ostuda roku? Derby na Etihad Stadium!

Joe Hart zasahuje ve vyhrocené situaci během derby

Joe Hart zasahuje ve vyhrocené situaci během derby

Něco neskutečného se stalo v nedělním zápase kola. V manchesterském derby, na které se těšily statisíce fanoušků na ostrovech a miliony po celém světě.

Pokud si přečtete britské noviny, nepíše se tam o ničem jiném, internetové deníky také mají o titulku vystaráno – zakrvácený obličej Rio Ferdinanda a Joe Hart zabraňující nepříčetnému fanouškovi aby se dostal ke stoperovi Manchesteru United.

Fanoušek City, Matthew Stott (21), si uřízl pořádnou ostudu. Horší je, že nejen sobě, ale i celému klubu. Nevím jak to nazvat, mladická nerozvážnost, do očí bijící stupidita, nebo čiré zoufalství? Tento mladík, který byl tři roky držitelem sezónní vstupenky na Etihad Stadium (a která mu byla hned zrušena) se rozhodl, že rozhodující gól van Persieho nenechá bez odplaty a nenapadlo jej nic lepšího, než to jít “vytmavit” stoperu Rio Ferdinandovi, který byl krátce předtím zasažen mincí do hlavy.

Ferdinand byl zasažen nad oko a to tak, že mu z rány začala téct krev. Stotta však tato akce neuspokojila a jal se vběhnout na hřiště a namířil si to přímo k Ferdinandovi, co s ním chtěl dělat, to ví asi jenom on. 189 cm vysoký čtyřiatřicetiletý bek se na něj netvářil zrovna přívětivě a podle mého měl Stott štěstí, že se do celé situace vložil brankář Joe Hart a k Ferdinandovi jej nepustil.

Stott čelí celoživotnímu zákazu vstupu na stadion a celá věc se bude dále šetřit u soudu. Celkem bylo při zápase zadrženo devět fanoušků City, a to za různá obvinění, od porušení zákazu vstupu na hřiště, rasové nadávky a narušení veřejného pořádku, až po v neposlední řadě opilost a neukázněnost na veřejnosti.

Sám mladík se za své činy omluvil v psaném vyjádření, řekl že toho velice lituje a že zklamal sám sebe, svou rodinu i ostatní fanoušky City. Plánuje také napsat omluvný dopis Rio Ferdinandovi i Manchesteru United FC.

Rio Ferdinand celou záležitost komentoval přes sociální síť Twitter pouze tak, že sice miluje napětí mezi fanoušky, ale je tu také hranice, kterou by již neměli překračovat. (“Respect to Joe Hart for protecting that idiot who ran on!! Love the banter between fans but there is a point when it goes too far…calm it!“)

Leave a Reply