Manchester City nezvládl konec derby

Tečovaná střela van Persieho míří za záda Joa Harta

Tečovaná střela van Persieho míří za záda Joa Harta

Etihad Stadium po skoro dvou letech poznal hořkost prohry v Premier League a bohužel jí zapříčinil úhlavní rival Manchester United.

Citizens tak nenavázali na předchozí sezónu, kdy vyhráli obě Manchesterská derby, venku dokonce 1:6.

Zápas byl mimořádně vypjatý a od začátku bylo jasné, že oba týma hrají na vítězství. Lépe však začali hosté, už v 16. minutě se totiž prosadil Wayne Rooney. O pět minut později musel navíc střídat kapitán Vincent Kompany, kterého nahradil Kolo Touré.

Do půl hodiny už United vedli 0:2, střelcem byl opět Rooney, který se tímto gólem posunul na celkem šest branek v Premier League.

Pár minut po poločase nahradil nevýrazného Balotelliho Carlos Tévez a hned chvíli poté se zapojil do akce, která vyústila v gól Yaya Tourého, který zamířil přesně k levé tyči z hranice vápna.

Tourého ještě nakonec vystřídal pět minut před koncem zápasu Džeko a Citizens sehali po vyrovnání. Naopak United už se stahovali, na křídle hrajícího Valenciu nahradil Phil Jones. Fanoušci City se dočkali o minutu později, tvrdou střelou se prosadil netradiční střelec Pablo Zabaleta!

Sir Alex Fergusson ještě sáhl k dalšímu útočnému střídání a namísto Cleverleyho přišel Welbeck. United se ovšem opět vyplatila jejich letní investice v podobě koupě Robina van Persieho. Ten se postavil v 91. minutě k rozehrání přímého volného kopu a s pomocí teče ve zdi stojícího Nasriho překonal Harta na vzdálenější tyči.

Ve zbytku zápasu se už výsledkově nic nestalo a Citizens se tak připravili o možnost zůstat na dosah vedoucím United, rozdíl bodů je teď totiž již 6 bodů.

Leave a Reply