Everton bere na Etihad Stadium bod

Carlos Tévez po proměněné penaltě

Hráči Evertonu se dobrým výkonem zasloužili o to, že si zpět do Liverpoolu odváží jeden bod za remízu 1:1.

“Toffees” se dokonce dostali do vedení po gólu Fellainiho, avšak stejný hráč zavinil také penaltu, kterou proměnil Carlos Tévez.

Everton se dostal do vedení ve 33. minutě, po skvělém centru Bainese, který se nakonec dostal až na hlavu Fellainiho, Joe Hart ještě vytáhl skvělý reflexivní zákrok, ale následné dorážce vytáhlého belgičana kolenem už nedokázal zabránit v cestě do sítě.

O vyrovnání se chvíli nato pokoušel Carlos Tévez, v těžké pozici ještě přinutil Tima Howarda k zákroku, američan však Everton podržel. Ve 43. minutě však Fellaini při rohu City stáhl k zemi Edina Džeka a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K jeho zahrání se postavil Carlos Tévez a díky střele do středu brány nechal Tima Howarda jen zoufale plachtit vzduchem k pravé tyči.

Ve druhém poločase se očekával tlak City, který však v podstatě nikdy nepřišel. Největší šanci měl zřejmě Maicon, který se dobře prohnal skoro až do šestnáctky Evertonu a vyzkoušel Howardovu pozornost.

Na konci zápasu se ještě Joe Hart musel postarat o přímý kop Jelaviće, ale nic podstatného se již nestalo a body se tak musely dělit.