Citizens drží krok na čele tabulky

James Milner uklidnil City druhou brankou

Manchester City dokázal vyhrát venkovní zápas na půdě Wiganu Athletic a stále jsou, po výhře United, o bod na druhém místě.

Blues se prosadili až ve druhém poločase, díky gólům Balotelliho a Milnera.

V prvním poločase se jednalo o vyrovnaný zápas, domácí zkoušeli využívat hlavně průniky po stranách a následné centry do pokutového území. Právě po takovém úniku Stama se přes Harta prosadil Kone, branku však netrefil a míč šel nad.

Ve druhém poločase se po spálené šanci Jordiho Goméze Citizens konečně naplno probudili a začali domácí více tlačit. Po střele Barryho se k vyraženému míči dostal důrazným napadáním Mario Balotelli a nadvakrát překonal brankáře Al Habsiho.

O tři minuty později, v 72. minutě, to bylo již 0:2, po přihrávce Barryho si s dostatkem prostoru poradil James Milner jak nejlépe mohl. Jedním dotykem jej zpracoval a druhým vyslal nechytatelnou střelu do pravého horního rohu branky, míč se navíc neustále vzdaloval od brankáře.