Remíza s Realem nic nevyřešila

Sergio Agüero proměňuje penaltu

Středeční zápas City s Realem Madrid skončil remízou 1:1 a Citizens si tedy ve skupině vůbec nepomohli.

Ajax sice prohrál na svém hřišti s Dortmundem 1:4, ale stále o bod drží postupové místo do Evropské Ligy.

Už v 10. minutě zápasu se měnilo skóre a to navíc vůbec ne tak, jak by si fanoušci na Etihad Stadium přáli. Po dlouhém centru di Maríi se prosadil zblízka Karim Benzema. O chvíli později se sám na Harta řítil Cristiano Ronaldo, brankáře přehodil, ale míč do sítě nedoputoval, před lajnou ho vykopával Nastasic. Následná Ronaldova dorážka byla zblokována vedle.

Za City zkoušel překonat Casillase Sergio Agüero, ale španělský brankář byl pozorný. Na druhé straně se po skvělé kolmici dostal před Joa Harta sám Sami Khedira, brankář Manchesteru City však skvěle vyběhl a šanci zlikvidoval.

Ve druhém poločase dostal dobrý míč na pravé straně Džeko, nacentroval do vápna Nasrimu, jehož střela byla zblokována, ale míč se dostal k Davidu Silvovi, ten nicméně brankáře Realu nepřekonal. V čisté šanci se pak ocitl Sergio Agüero, když se po centru Maicona objevil na zadní tyči, svou střelou však pouze trefil dobře reagujícího Casillase a obrana Realu pak míč odklidila.

V 73. minutě se po sklepnutí Džeka řítil do šestnáctky Sergio Agüero, když mu Arbeloa, možná nechtěně, zavadil o nohu a poslal jej k zemi. Za tento zákrok se kopala penalta a obránce Realu navíc uviděl druhou žlutou kartu. K pokutovému kopu se postavil Sergio Agüero a svou umístěnou střelu poslal na druhou stranu než Ikera Casillase.

José Mourinho následně sáhl ke dvěma defenzivnějším střídáním a z pohledu výsledku se již nic podstatného nestalo.

Citizens se tak v letošním ročníku Ligy mistrů daří ještě hůře než v tom minulém a zatím jsou se ziskem dvou tří bodů na posledním místě tabulky skupiny D. Ještě sice mohou postoupit do vyřazovací části Evropské ligy, avšak zápas venku s Borrussií Dortmund nebude jednoduchý.