Citizens zůstávají na druhém místě

Roberto Mancini a Rafa Benítez při zápase

Roberto Mancini a Rafa Benítez při zápase

Tým Roberta Manciniho měl na programu šlágr 13. kola, kdy cestoval na Stamford Bridge aby tam vyzval londýnskou Chelsea.

Nastoupily proti sobě dva týmy, kterým se přezdívá “Blues”, v modrém však dnes hráli hráči Chelsea, Citizens se oblékli do vínových venkovních dresů.

Chelsea se po sobotním kole díky výhře WBA propadla na čtvrtou pozici, Citizens zase na druhou díky výhře United, oba týmy tedy měly o co hrát. Londýnský klub do zápasu s úřadujícími mistry vedl poprvé nový manažer Rafael Benítez, který na lavičce nahradil Roberta di Mattea. Za celý zápas jsme však příliš šancí neviděli, celkově to však byli hosté, kdo byl více aktivní.

Za zmínku stojí pěkné přečtení hry, vypíchnutí míče a nakonec i zakončení Zabalety, či hlavička Sergia Agüera, která byla určitě zajímavá, obě příležitosti však zlikvidoval brankář Petr Čech. Český brankář zlikvidoval také střelu z dálky v podání Yaya Tourého i hlavičku Nastasiće v závěru zápasu. Za Chelsea se o zakončení pokusil Ramires a nejblíže gólu byl asi po dobrém přiťuknutí Juana Maty Fernando Torres, obě střely šly však nad Hartovu bránu.

Ani jeden tým tedy nedosáhl toho, co chtěl a tato remíza spíše nahrává soupeřům, Chelsea i Manchester City ztrácí na třetí, resp. první místo jeden bod.

Leave a Reply