Citizens nadělili pět gólů Aston Ville

David Silva otevřel v zápase s Villou skóre

Citizens se díky zaváháním svých rivalů posunuli na čelo tabulky a díky výsledku 5:0 si také hezky zlepšili skóre.

Villans se na Etihad Stadium dlouho drželi, ale hlavně výkon ve druhém poločase je nakonec zklamal. Po dvou gólech dali Carlos Tévez a Sergio Agüero, každý jeden z penalty.

Citizens začali zápas celkem aktivně a už v páté minutě po rohu Nasriho zkoušel ohrozit branku Aston Villy Carlos Tévez, hlavou však nakonec mířil zády k brance nad. V patnácté minutě hořelo před bránou Joe Harta, když centr Villans tečoval v akrobatické pozici Vincent Kompany a skoro si dal vlastní gól, míč šel naštěstí dostatečně blízko Harta a ten stihl zareagovat, dorážku pak stihl dobře zablokovat opět Kompany. V 19. minutě zakončoval po dobrém centru Benteke, Joe Hart byl však připraven a vytáhl dobrý zákrok jednou rukou.

Volej Nasriho dobře kryl brankář Guzan a tak další vážnější šancí bylo až zakončení Téveze, který však nakonec trefil pouze boční síť. Ve 43. minutě už ale padl první gól, kdy se po rohovém kopu stalo několik nepřehledných situací, včetně nepovedených střel z voleje a pokusů o odkopnutí míče. Ten se nakonec dostal ke skvěle naběhnuvšímu Davidu Silvovi a ten už z bezprostřední blízkosti neměl problém skórovat.

Ve druhém poločase začali opět lépe domácí, střela Téveze šla však ještě mimo bránu Aston Villy. V 52. minutě však po rohu Silvy odmával pomezní rozhodčí penaltu, za ruku jednoho z obránců, i když se zdálo, že už se bude kopat další roh. K pokutovému kopu se postavil Sergio Agüero a umístěnou střelou do pravého dolního rohu zdvojnásobil náskok City. V 64. minutě se s míčem do vápna rozběhl Silva, zasekávačkou poslal do skluzu bránícího Bannana a ten, bohužel pro Villans, tečoval míč svou pravou rukou. Asistent sudího opět zvedl praporek a na světě byla druhá penalta, tu proměnil střelou na stejnou stranu Carlos Tévez.

67. minuta přinesla čtvrtý gól, střelu Agüera z protiútoku nešťastně tečoval jeden z obránců Villy a poslal ji do mezery Guzana na přední brance, do které se tak akorát vešel míč, více místa tam snad ani nebylo. V 74. minutě uzavřel skóre gólem do prakticky prázdné branky Carlos Tévez, když dorazil centr Nasriho, který přišel po zajímavě vykombinované akci.

Citizens se tak posunuli na první místo v tabulce a po 12 zápasech mají na kontě 28 bodů a také si vylepšili skóre, což může být i rozhodující faktor, jak jsme se poučili v minulé sezóně. Citizens také v současné době mají nejméně inkasovaných gólů, konkrétně 10 stejně jako Stoke City.