Citizens na dně skupiny D

Sergio Agüero spěchá s míčem z brány Ajaxu

Ani ve čtvrtém zápase Ligy Mistrů se Manchesteru City nepodařilo vyhrát, když se na svém hřišti rozešel smírně s Ajaxem 2:2.

Citizens se tak nachází na posledním místě skupiny D, se skandální bilancí 0-2-2 a skóre 6:9, tedy sdílenými nejméně vstřelenými brankami, zato s nejvíce inkasovanými.

Mnozí příznivci si mysleli, že Citizens na svém stadionu předvedou mnohem lepší výkon než v Amsterdamu. No, minimálně výsledkově se to povedlo, tým Roberta Manciniho se dokázal posunout z prohry před 14 dny na remízu. Pro tým, který měl po třech zápasech jeden jediný bod to však absolutně nestačí.

Hosté začali zápas na Etihad Stadium velice aktivně a už v 10. minutě se po rohovém kopu senzačně prosadil kapitán Ajaxu, Siem de Jong. Což o to, ale v 17. minutě se stejný hráč prosadil znovu, opět po rohovém kopu, a domácí měli jediné štěstí, že za pět minut rozvlnil síť po skvělých “polonůžkách” také Yaya Touré!

Za tohoto stavu se šlo do šaten a v ní hned zůstal Javi García, kterého nahradil Mario Balotelli. Bohužel produkt ve formě gólu to nepřineslo. v 66. minutě byl na hřiště vyslán Eden Džeko, nahrazujíc Téveze a Citizens se snad trochu zlepšili.

V 74. minutě se konečně domací fans dočkali vyrovnání, když se po prodloužení hlavou Balotelliho prosadil Sergio Agüero. Do konce zápasu už však rozhodující gól nepadl a tak Citizens berou pouze bod.

V podstatě je postup ze skupiny již pouze teoretickou možností, jelikož Citizens nejenom, že musí porazit jak Real Madrid, tak Borussii Dortmund, ale zároveň doufat, že Ajax jednomu z nich (ideálně Realu) vezme body.