Citizens porazili Swansea

Carlos Tévez po vstřelení gólu do sítě Swansea

Citizens dokázali jednou skórovat, udržet čisté konto a díky tomu získat další výhru a v tabulce udržet krok s čelem tabulky.

Manažer Roberto Mancini po zápase prohlásil, že se mu ulevilo, že jeho hráči dokázali získat tři body, i když byli “unavení” ze zápasu Ligy Mistrů na Ajaxu.

V prvním poločase to ze strany City nebyl nijak úchvatný fotbal, Swansea hrála solidní kombinační fotbal s množstvím nahrávek a také největší šance prvního poločasu byla hráčů v bílých dresech. Po první ofsajdové pozici, ve které se ocitl Michu a skóroval se po skvělé přihrávce Ki Sung Yonga řítil na bránu opět tento ve formě hrající útočník. Joe Hart ale dobře vyběhl a nakonec pravou paží vyrazil jeho střelu.

Do druhého poločasu nastoupil místo Kolarova Mario Balotelli a byl to právě on, kdo měl skvělou šanci po přihrávce Nasriho, brankář Vorm ho však dobře vytěsnil a italský forvard už nedokázal míč nebezpečně vrátit. Balotelli se chvíli na to dožadoval i penalty, když jej Flores zřejmě fauloval aby nedosáhl na centr Richardse, píštalka sudího však zůstala němá. Swansea znovu zahrozila v 60. minutě, když tvrdě hlavičkoval Michu, Hart byl však připraven. Chvilku na to však již Citizens dali gól, po přihrávce Clichyho zpoza šestnáctky napřáhl Carlos Tévez a jeho skvělá střela dopadla přímo na brankovou čáru u levé tyče Vormovy brány, kde na ni brankář Swansea nedosáhl. Michel Vorm se navíc u pokusu vytěsnit Tévezovou střelu zranil a musel střídat.

Na druhé straně však přišlo také zranění, konkrétně Micah Richards, nikým neatakován, si poranil koleno. Ze záběrů to vypadalo možná na vazy, či meniskus, každopádně byl obránce City odnesen na nosítkách a nahrazen Kolo Tourém. Nakonec se do obrany dostal ještě Joleon Lescott, který nahradil Agüera a ačkoliv se nastavovalo 12 minut, díky ošetřování obou nuceně střídajících hráčů, nic podstatného se již nestalo.

Mužem zápasu musí být jednoznačně Carlos Tévez, který kromě vstřelení gólu celý zápas “jezdil” nahoru dolů, dobře držel míč v závěru zápasu a celkově pro tým dnes nechal na hřišti všechno.

Ve šlágru kola porazili United vedoucí Chelsea 2:3 a čelo tabulky je tedy velice vyrovnané, Chelsea má stále 22 bodů, United i City pak 21.