V Lize Mistrů se City nedaří

Joe Hart po vyrovnávajícím gólu de Jonga

Ani napotřetí se Manchesteru City nepodařilo v Lize Mistrů naplno bodovat.

Ačkoliv už nutně potřebovali brát všechny tři body, nakonec je v Amsterdamu museli nechat Ajaxu.

Citizens nezačali zápas špatně, nicméně první větší šanci měl Ajax, Eriksen však střelou zpoza šestnáctky bránu netrefil. Ve 22. minutě skvělou přihrávkou rozevřel obranu Ajaxu Micah Richards, přebral ji James Milner a po dvou dotecích s míčem vyslal do šance Samira Nasriho, který zatočil míč zpět ke vzdálenější tyči. Vypadalo to, že City se konečně podaří v Lize Mistrů vyhrát. Aktivní byl za chvíli opět Micah Richards, který běžel s míčem na bránu po dobré patičce Džeka. Chtěl míč přenechat Yaya Tourému, nakonec sám vystřelil na bránu, ale brankáře Vermeera nepřekonal.

Chvíli před přestávkou však padl vyrovnávající gól. Po nepřesnostech ve středu hřiště se k míči dostal de Jong, na pravé straně uvolnil Van Rhijna, který mu míč vrátil mezi penaltu a šestnáctku a de Jong zamířil přesně k bližší tyči Hartovy brány, Joe Hart ani neskákal. Oba stopeři byli od de Jonga příliš daleko a Jamese Milnera, který se s ním vracel, rozhodil už ve svém náběhu.

10 minut po změně stran už to bylo 2:1. Po centru z pravé strany se díky nedůslednému (nebo bych měl spíše napsat žádnému) bránění prosadil Moisander. Nejblíže němu byl Joleon Lescott, ale i tak byla jeho hlava při souboji minimálně půl metru daleko. Hlavička na zadní tyč nedala Hartovi opět žádnou šanci.

Třetí gól byl už jen hřebíčkem do rakve, dobré napadání Ajaxu, nepřesná rozehrávka City, a trocha smůly způsobily, že Barry přišel o míč na své polovině. Jeden z hráčů Ajaxu míč přiťukl Eriksenovi, ten si míč v pohodě povodil a nakonec vyslal na bránu střelu, kterou tečoval Gael Clichy. Hart už skákal na opačnou stranu a ani napotřetí neměl žádnou šanci.

Roberto Mancini na hřiště ještě poslal útočné posily v podobě Téveze za Barryho a Balotelliho za Milnera, ale výsledek se už neměnil. Na jedné straně vychytal 100% gólovou šanci Hart, na straně druhé Edin Džeko dvakrát nedal gól v dobré pozici, stejně tak si počínal i Nasri, i když byl u střely možná faulován.

Citizens jsou se ziskem jednoho bodu na dně tabulky D a postup ze skupiny se jim markantně vzdálil, jelikož ve druhém zápase se stalo přesně to co se stát nemělo, Dortmund porazil Real Madrid 2:1.