Džeko vystřílel výhru City

Edin Džeko slaví gól do sítě WBA

Sobotní zápas Manchesteru City na půdě West Bromwich Albionu se nakonec výsledkově vydařil na jedničku a Citizens brali všechny tři body.

Poté, co šli hosté do deseti a dostali také gól na 1:0 vystřelil nakonec výhru dvěma přesnými zásahy Edin Džeko.

Na stadionu Hawthorns začal další ze zápasů na cestě za obhajobou titulu. Citizens začali dobře, kontrolovali hru a dostávali se do nebezpečných šancí. První se zkoušel na střeleckou listinu Tévez, ale po centru Balotelliho mířil nepřesně. Ve 23. minutě se po chybě Kompanyho dostali domácí k míči a kolmice na Longa neprošla jen díky faulu Jamese Milnera. Ten byl však záhy oceněn rozhočním jako faul posledního hráče, i když trochu sporně, jelikož zhruba na stejné úrovni se již vracel Lescott, a Milner uviděl červenou kartu.

Ačkoliv šli Citizens do deseti, na herní převaze se to příliš neprojevilo, West Brom nedokázal Hartovu bránu příliš ohrozit, naopak hosté se pouštěli do odvážných útoků, které mnohdy probíhaly na jeden dotek. Po faulu na hranici šestnáctky mířil pouze do zdi Balotelli, který následně předvedl úžasný průnik po levé straně a situaci musel zachraňovat brankář Foster. Do poločasu se skóre neměnilo.

Po přestávce byli stále aktivnější hráči City, tvrdou ranou se prezentoval Carlos Tévez, ale zastavil ji opět dobrým zákrokem Ben Foster. Balotelli ještě jednou dobře zakombinoval, tentokrát na pravé straně, s Nasrim a nakonec z toho byla šance pro Clichyho, ten ovšem trefil pouze jednoho z obránců. Po dalším přímém kopu se na zadní tyči objevil sám Micah Richards, vracel do ohně Balotellimu, kterému však volej vůbec nesedl a Yaya Touré následnou těžkou hlavičku poslal vysoko nad. Chvíli nato jsme viděli žádosti o penaltu pro City, ruka Fortuneho však přišla, podle mého, ještě mimo pokutové území.

Po 67. minutách se domácím podařilo využít početní výhody a vstřelit branku. Po nevydařené střele Odemwingieho, který byl na hřišti pouhé 4 minuty se k míči dostal Shane Long a zblízka tečoval míč za Hartova záda. Nutno říci, že gól padl prakticky z čistého nebe, aktivnějším týmem byl Manchester City.

Po faulu na Clichyho u levé postranní čáry se k přímému kopu z dobrých 35 metrů postavil Carlos Tévez a poslal míč přesně na hlavu Edina Džeka, který jej prodloužil za špatně vyběhnuvšího Fostera. Džeko byl na hřišti v té době dvě minuty. Skoro ihned poté hlavičkoval na hranici penalty sám Micah Richards, trefil však pouze střed branky.

West Brom reagoval střídáním Longa za kterého nastoupil Romelu Lukaku a přinesl s sebou útočnou aktivitu. Jednou dobře zakončoval centr z levé strany, který Hart chytil, jeho akrobatický pokus přes hlavu musel vyrážet nad břevno. Po naivním pokusu o ohrožení branky se Citizens dostali k míči a přes Agüera započali protiútok, který skvělou střelou zakončil opět Edin Džeko. Obrana WBA hrubě zaspala a Citizens tak zápas mohli rozhodnout.

Po gólu na 1:2 se ještě West Brom snažil o nějaký tlak, hlavně Lukaku byl aktivní, obranou City procházel bez větších problémů a manažer domácích možná může litovat, že jej na hřiště neposlal dříve, jeho další šanci likvidoval na brankové čáře Clichy.

Citizens jsou tedy s 18 body na třetím místě o skóre za United a o 4 body za Chelsea.