Tři góly a tři body proti Sunderlandu

Aleksandar Kolarov otevřel skóre už po pěti minutách

Výsledkem 3:0 přehráli dnes hráči Manchesteru City Sunderland AFC a po sobotních zápasech jsou na druhém místě tabulky EPL.

Mužem zápasu se stal Aleksandar Kolarov, který nejprve v páté minutě otevřel skóre a připsal si i jednu asistenci.

Citizens přivítali v sobotu na Etihad Stadium tým Sunderlandu a možná díky tomu, že zápas měl tzv. “early kick-off”, zažili hráči domácích i “early kick-in”. V páté minutě se totiž po faulu Cuellara za hranicí šestnáctky postavil k volnému přímému kopu Aleksandar Kolarov a svou smrtonosnou levačkou rozvlnil síť.

V prvním poločase měli domácí ještě několik šancí, jmenovitě se o zakončení pokoušel Mario Balotelli, avšak vždy mu chyběl krok, či půlkrok, aby dosáhl na finální přihrávku, či tečoval centr/střelu. Obrovskou šanci měl i Pablo Zabaleta, zblízka však skórovat nedokázal.

Po změně stran se dostal blízko ke gólu ze zranění se navrátivší Micah Richards, který překonal brankáře Mignoleta, v cestě míče do branky však bránila hlava obránce Rose. Ve druhé půli se Manchester City vydal hledat uklidňující gól a ten přišel prakticky hned poté, co Balotelliho nahradil Sergio Agüero. Změna se udála v 56. minutě a již v 60. vstřelil Agüero gól přesnou střelou z jedné. Na ten centroval z levé strany skvěle hrající Kolarov. Těsně vedle tyče pak pálil Carlos Tévez. Za chvíli se Tévez dostal i do další šance, když vyběhnuvšího Mignoleta držel mimo branku, nakonec přihrál ještě dobíhajícímu Silvovi, který zkoušel zatočit míč do vzdálenějšího rohu branky, trefil však jen břevno.

Těsně před koncem ještě fauloval blízko u své brány Gardner a skóre se měnilo potřetí. K přímému kopu se tentokrát postavil James Milner a poslal míč kolem zdi přímo na bránu. V cestě mu stál právě Gardner, který jej ještě jemně tečoval hlavou a Mignolet už neměl šanci zareagovat.

K tomu, aby měly všechny týmy odehráno stejně zápasů, chybí odehrát pouze utkání Sunderlandu s Readingem, nicméně jeho výsledek nijak neovlivní to, že City jsou na třetí příčce Premier League se ziskem 15 bodů, jen o skóre za United, ale 4 body za Chelsea, která zažívá silný vstup do sezóny. Nejbližšími pronásledovateli jsou Everton, Tottenham a WBA, všichni se 14 body.