Citizens mají další tři body

Edin Džeko vystřelil v Londýně City výhru

Edin Džeko vystřelil v Londýně City výhru

Manchester City bodoval na půdě Fulhamu naplno, díky těsné výhře 1:2.

Na Craven Cottage to chvíli vypadalo na šokující výsledek, když se domácí ujali vedení, Citizens však zápas dokázali otočit.

Pro City nezačal zápas příliš dobře, poté co v deváté minutě přes Zabaletu z levé strany vnikl do vápna Riise a jeho následném pádu odpískal rozhodčí pokutový kop. K němu se postavil Petric a poslal Harta na špatnou stranu.

I Citizens se dožadovali penalty po zákroku na Barryho, píšťalka sudího ovšem v tomto případě zůstala němá. Ve 38. minutě zase zachraňoval míč na brankové čáře brankář Schwarzer.

Po jedné střele se míč odrazil od bránících hráčů Fulhamu přímo k Davidu Silvovi, který jej pohotově zakončoval, ovšem Mark Schwarzer dokázal vytáhnout reflexivní zákrok, na následnou dorážku aktivního Sergia Agüera byl ale již krátký a stav byl srovnán.

Ve druhé půli neměli Citizens žádnou vyloženou šanci, pokusy Agüera a střídajícího Balotelliho mířily mimo tři tyče, na druhé straně dopadl podobně pokus Hangelanda hlavou, střelu Ruize vyrážel Joe Hart.

Nakonec se prosadil další střídající hráč, Edin Džeko. Ten přišel na hřiště v 86. minutě za Javiho Garcíu a hned minutu nato využil zmatku v pokutovém území Cottagers a tvrdou střelou z otočky pod břevno vystřelil City vítězství.

Manchester City se díky této výhře posunul na čtvrté místo v tabulce.

Leave a Reply