Citizens prohráli s Realem

Joe Hart musel třikrát lovit míč ze sítě

První zápas v základní skupině D v Lize Mistrů nebyl pro Manchester City právě úspěšným.

Ve velice našlapané skupině však zápas na Santiago Bernabeu s místním Realem Madrid patřil k těm nejtěžším.

Manchester City v prvním poločase nepředvedl prakticky nic co by stálo za zmínku, snad proto, že hráli jen s jedním útočníkem, Carlosem Tévezem, ovšem určitě hrála roli i kvalita soupeře. Real měl více šancí, v prvním poločase se však City podařilo neinkasovat, což bylo pozitivní. Ještě v prvním poločase nahradil Samira Nasriho Aleks Kolarov.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější, začalo se hrát více na vstřelení gólu a přestřelka začala po příchodu Edina Džeka v 63. minutě, kdy nahradil Davida Silvu. O pět minut později právě Džeko poprvé rozvlnil síť za brankářem Casillasem, přihrával mu Yaya Touré. Real reagoval nasazením ofenzivnějších hráčů, ve střídání post za post nahradil Higuaína Karim Benzema a namísto Khediry přišel nový muž, Luka Modrić. Roberto Mancini ještě stihl vystřídat Pabla Zabaletu za Maicona, než se Real poprvé prosadil.

V 76. minutě se po akci po levé straně dostal k vápnu obránce Marcelo, posunul si míč na pravačku a skvělou ranou do vzdálenějšího rohu brány překonal Joa Harta. O 10. minut později se však Citizens opět ujali vedení, když přímý kop Aleksandra Kolarova nikdo netečoval a ten se tak mohl dostat až za Casillasova záda. V 85. minutě se zdálo o výsledku rozhodnuto, ale už za dvě minuty se prosadil Karim Benzema a zápas zase vypadal na remízu.

Závěr zápasu měl Real opravdu silný a svůj tlak dokázal ještě jednou, i když se štěstím, zužitkovat. Z levé strany prošel do vápna přes Zabaletu Cristiano Ronaldo a nepochopitelnou střelou, která nečekaně před Hartem spadla prudce na trávník vstřelil rozhodující gól zápasu.

Citizens jsou tedy prozatím na třetí pozici o skóre před Ajaxem, který prohrál v Durtmundu 1:0.