Citizens berou bod ve Stoke

Javi García vstřelil svůj první gól za City

Manchester City uhráli druhou remízu v sezóně, když na hřišti Stoke City dotahovali nepříznivý výsledek 1:0 po gólu Crouche z 15. minuty.

Ještě do poločasu však stihl vstřelit svůj premiérový gól za City Javi García a body se tak nakonec na Brittania Stadium dělily.

První šanci City měl v zápase Carlos Tévez, ale svou střelu poslal asi metr od levé tyče brankáře Begoviče. První gól jsme mohli ve Stoke vidět již v 15. minutě, kdy se prosadil domácí vytáhlý útočník Peter Crouch. Po rohovém kopu se k němu ze zadní tyče dostal míč a s obrovskou dávkou štěstí se s ním dostal až přímo před Joa Harta, kde jej s ledovým klidem umístil, obrana City mu v tom nebyla schopna zabránit, namísto toho raději reklamovali ruku, píšťalka sudího však zůstala němá.

Skvělý gól mohl vstřelit Mario Balotelli, který chvíli nato pálil z otočky již ve vápně Stoke, branku však přestřelil, stejně se vedlo i Yaya Tourému z přímého kopu.

S dalším přímým kopem si však již Yaya Touré poradil lépe, poslal jej přímo na hlavu nikým nebráněného Javiera Garcíi, který si tak otevřel svůj gólový účet.

Dobrou šanci měl i Maicon, ale z voleje brankáře Begoviče na přední tyči nepřekvapil.

V základní sestavě se objevili hned tři nově příchozí hráči, vedle Garcíi a Maicona nastoupil na levé straně ještě Scott Sinclair. Citizens tak v tabulce o skóre přeskočil Arsenal, který vyhrál se Southamptonem 6:1 a v dohrávce může to samé udělat Everton, který má v současné době 6 bodů.