Barry se vrátí brzy

Gareth Barry by se měl už brzy vrátit na hřiště

Gareth Barry by se měl už brzy vrátit na hřiště

Záložník Gareth Barry by se měl v dohledné době vrátit zpět k soutěžním zápasům za Manchester City.

Gareth si nezahrál už přes tři měsíce, vynechal i letní EURO v Polsku a na Ukrajině.

Gareth Barry se dobře zotavuje ze svých zdravotních patálií, když v létě podstoupil operaci kýly, pevný termín návratu však zatím stanovit nechce: “Prodělal jsem dvojitou operaci kýly, což v překladu znamená čtyři týdny mimo hru. Během rehabilitace jsem si ale přetrhnul sval, což můj návrat zpomalilo, ale teď už dělám opravdu pokroky.”

Gareth měl také během svého zranění čas přemýšlet a tak trochu zhodnotil svou dosavadní kariéru: “Toto je nejdelší doba, po kterou jsem byl mimo hru díky zranění, tři a půl měsíce. Musím říct, že mě to donutilo zamyslet se, jaké jsem měl doteď štěstí. Odehrát tolik zápasů a minut neodehraje v mém věku každý.”

Defenzivní záložník Citizens už nastoupil i ke dvěma soutěžním zápasům za Elite Development Squad, konkrétně odehrál 45 minut v zápase proti Middlesbrough, který Citizens vyhráli 4:0. O deset dní později nastoupil na 80 minut v zápase proti Liverpoolu, který skončil 2:2: “Dvakrát jsem nastoupil za rezervu, jednou 45 minut a pak 80. Ve druhém zápase jsem se cítil o mnoho lépe, takže jsem spokojen se svým pokrokem. Dva týdny už trénuji s prvním týmem, takže se pomalu vracím do centra dění. Nejsem dobrý divák a sledování zápasů si neužívám, takže se samozřejmě velice těším, až se vrátím na hřiště.”

Leave a Reply