Poslední den přestupového okna

Scott Sinclair a Javi Garcia na Etihad Stadium (zdroj mcfc.co.uk)

Scott Sinclair a Javi Garcia na Etihad Stadium (zdroj mcfc.co.uk)

Citizens se poslední srpnový den pustili do finalizace velkého množství přestupů. Hráči přišli i odešli, na hostování i natrvalo.

Pojďme se podívat, kdo, odkud a kam.

Zprávu o příchodu Jacka Rodwella z Evertonu jsme avizovali již dříve, v tomto příspěvku.

Příchody

Javi Garcia – Kreativní záložník přišel z Benficy Lisabon za částku kolem 16 miliónů liber. Pětadvacetiletý Garcia byl jednou povolán do španělské reprezentace, na přátelské utkání proti Srbsku. Na dresu bude nosit číslo čtrnáct. Dříve hrával za Real Madrid či Osasunu v La Lize.

Scott Sinclair – Bývalý křídelní hráč Swansea byl s Citizens spojován již nějaký čas. Manažer Laudrup neměl v podstatě jinou možnost, než jej pustit, ale Swansea na tom určitě netratila, i s případnými bonusy je totiž Sinclairův příchod z Chelsea, kde strávil pět let, ale většinou po hostováních, přišel na maximálně milión liber. Citizens za tohoto třiadvacetiletého hráče zaplatili údajně něco kolem 8 miliónů liber.

Maicon – Roberto Mancini je obdivovatelem jednatřicetiletého pravého obránce, kterého vedl již v Interu, ze kterého jej nyní koupil. Citizens za Maicona dali přibližně 3 milióny liber. Na dresu bude nosit číslo 3.

Matija Nastasic – Devatenáctiletý Srbský talentovaný stoper přišel z Fiorentiny za asi 12 miliónů liber, plus Stefana Savice. Roberto Mancini prohlásil, že Nastasic bude jedním z top hráčů po dlouhou dobu. Na dresu bude nosit číslo 33.

Richard Wright – Bývalý anglický reprezentační brankář přišel do City zdarma a dostal jednoletý kontrakt. Čtyřiatřicetiletý gólman by měl figurovat jako náhradník za Joa Harta a Costela Pantilimona. Naposledy odehrál soutěžní zápas za Ipswich Town, poté ještě krátce působil v Preston North End.

Odchody

Nigel de Jong – Nigel odešel do italského AC Milán za 3,5 miliónu liber s možným navýšením až na 5 miliónu v závislosti na odehraných zápasech. Na sedmadvacetiletého hráče je to celkem nízká přestupová částka, ale je možné, že se kluby takto dohodly kvůli vyšším platům, které hráči City pobírají. Navíc na jeho pozici přišel Jack Rodwell a tak se manažer Mancini zřejmě dvakrát nerozpakoval jej prodat.

Adam Johnson – Adam poté co prohlásil, že pro pravidelný fotbal bude možná muset odejít z City, opravdu odešel a to do Sunderlandu. Manažer Martin O’Neill za něj zaplatil 10 miliónů liber bez bonusů. Adam již stihl za Sunderland nastoupit k utkání ligového poháru s Morecambe, které Sunderland vyhrál 2:0 a Johnson asistoval u obou branek.

Stefan Savic – Stefan po svém loňském příchodu z Partizanu Bělehrad manažera nepřesvědčil tak se stal součástí přestupu mladého Matiji Nastasice a nyní bude hájit barvy Fiorentiny v Serii A.

Dedryck Boyata – Dedryck bude zlepšovat své fotbalové dovednosti v týmu FC Twente, který posílil na roční hostování.

Roque Santa Cruz – Roque zřejmě nefiguruje v dlouhodobých plánech Roberta Manciniho, který jej poslal na sezónní hostování do španělské Málagy.

Ryan McGivern – Ryan odešel na půlroční hostování do celku Hibernian.

Manchester City tedy v tomto přestupovém období nakoupil 6 hráčů (Rodwell, Garcia, Sinclair, Maicon, Nastasic, Wright) za cca 50 miliónů liber, prodal dva za 13,5 miliónu, s možnými bonusy (de Jong, Johnson).

Leave a Reply