Na Anfield Road se dělily body

Carlos Tévez využívá minely Martina Škrtela

Manchester City v nedělním zápase Premier League remizoval na hřišti Liverpool FC 2:2.

Citizens museli dvakrát v zápase dotahovat, ovšem to hlavní, co způsobilo dva inkasované góly Reds, byli samotní jeho hráči.

Hned na začátku musel ze hry odstoupit záložník Lucas, již v páté minutě ho nahradil Shelvey. Ze strany City jsme viděli nastřelenou tyč, po pokusu Téveze, Liverpool ovšem otevřel skóre po zásahu Martina Škrtela ze 34. minuty.

Po přestávce sáhl Roberto Mancini ke dvěma relativně brzkým střídáním. První odešel Nasri, kterého nahradil Rodwell, o tři minuty později se poroučel Mario Balotelli, jehož místo zaujal Edin Džeko. O další minutu později, v 63. minutě, již padl vyrovnávající gól. Po centru z pravé strany, pro který si Reina vyběhl, ale před ním jej jemně tečoval jeden ze stoperů a následně se míč jen tak odrazil od zaskočeného Kellyho, se prosadil zblízka pohotovou dorážkou Yaya Touré. Celá obrana Liverpoolu včele s brankářem Reinou se na sebe jen vyčítavě dívala.

V 66. minutě však šli Reds opět do jednogólového vedení. Po, pro mě nepochopitelném odpískání přímého kopu za hraní rukou Rodwella, kterého trefil míč ve skluzu, takže o tom zřejmě moc nevěděl, se k jeho rozehrání z úrovně kolem 25 metrů postavil Suarez a zatočenou střelou k pravé tyči skóroval. Možná si Joe Hart mohl postavit zeď trochu lépe.

Největší senzace však přišla v 80. minutě. Martin Škrtel na vlastní polovině vyvážel míč po levé straně a v podstatě nikým neatakován se rozhodl, že bude lepší, když jej pošle zpátky na Pepeho Reinu. Bohužel pro něj i pro Liverpool se však dobře nepodíval co se děje za jeho zády a svou zpětnou přihrávku poslal přímo na Carlose Téveze, který už šel sám na bránu. Řekněme, že na to, aby vyzrál na útočníka typu Téveze jeden na jednoho, by brankář Liverpoolu potřeboval takový malý zázrak, který se však nestal. Po rychlé kličce na pravou stranu poslal Tevéz míč do prázdné branky a Citizens si tak z Anfieldu odvezli hezký dárek v podobě bodu za remízu 2:2.