Citizens začali ligu vítězstvím

Samir Nasri slaví rozhodující gól zápasu

Manchester City doma na Etihad Stadium zdolal nováčka ze Southamptonu, i když se na to možná až nečekaně nadřel.

Citizens šli sice do vedení, ale stav zápasu se měnil jako na houpačce, naštěstí však skončil 3:2.

Pro Citizens však zápas nezačal vůbec dobře, po necelé čtvrthodině hry odkulhal ze hřiště, po zákroku Clynea, Sergio Agüero se zraněním kolena. V současné době stále nejsou žádné novinky o jeh zdravotním stavu. V 17. minutě navíc David Silva neproměnil penaltu nařízenou po faulu na Carlose Téveze.

Citizens měli více ze hry a Southampton v první půli k ničemu vážnějšímu nepouštěli, nicméně na gól se čekalo až do 40. minuty. Po skvělé přihrávce Nasriho se prosadil Carlos Tévez, operující na hranici ofsajdu, když zamířil svou střelu na bližší tyč, kterou brankář hostí nedokázal pokrýt.

Po změně stran přišly ještě zajímavé šance pro Džeka, Clichyho a Davida Silvu, který otřel svou střelu zblízka o břevno, poté však již začali úřadovat hosté. Po nedůsledném bránění na hranici šestnáctky se prosadil střelou na vzdálenější tyč střídající Ricky Lambert. To byla první střely Saints na bránu. Po příliš krátké přihrávce Rodwella se hosté dostali k protiútoku, v jedné chvíli dokonce šli 5 na 3 a s notnou dávkou štěstí se prosadil Steve Davis, který vyslal na Hartovu bránu rychlou a hlavně přesnou přízemní ránu, opět ke vzdálenější tyči. To se psala 68. minuta.

Vedení hostům vydrželo však jen 4 minuty, když se po závaru po rohovém kopu prosadil Edin Džeko. Velkou šanci na změnu skóre měl i Mario Balotelli, bohužel nedokázal balón dopravit do odkryté branky.

Rozhodnutí zápasu tak spadlo na Samira Nasriho, který se po dobrém centru Clichyho a naivní obranné hlavičce jednoho ze stoperů Southamptonu dostal nebráněn ke střele z voleje na hranici penalty – a proměnil. Nejen za svůj gól, ale za předvedenou hru po celý zápas musí být Nasri určitě Man of the Match.

Citizens tak vyhráli 3:2, v prvním kole z favoritů vyhrála pouze Chelsea, 0:2 s Wiganem. Arsenal remizoval 0:0 se Sunderlandem, Liverpool dostal 3:0 od WBA a Everton porazil Manchester United 1:0.