Citizens získali Community Shield

Community Shield v držení Vincenta Kompanyho

Manchester City vstoupil do nové sezóny na vítězné vlně, když získal hned první trofej, která byla k mání.

Svěřenci Roberta Manciniho porazili Chelsea 2:3 a fanoušci tak mají důvod k oslavám.

První poločas začal v dobrém tempu, oba týmy vypadaly připravené na nový ročník Premier League. Citizens měli v prvním poločase míč více na svých kopačkách a také před brankou byli nebezpečnější, ovšem byla to Chelsea, která vstřelila první gól. Po přihrávce Ramirese se pět minut před přestávkou prosadil Fernando Torres.

Už za dvě minuty ovšem přišla studená sprcha pro tým z Londýna, Ivanovič za svůj zákrok na Kolarova uviděl rovnou červenou kartu a není se čemu divit. Zákrok oběma nohama napřed, při kterém netrefil míč, pouze nohy Kolarova, alespoň bude mít o čem přemýšlet během svého třízápasového distancu.

Manchester City opět nastoupil v sestavě 3-5-2, kterou testovali během přípravy a po poločase, během nějž vystřídal Saviće Clichy, se začali vracet do zápasu. První gól zařídil umístěnou střelou Yaya Touré, o šest minut později, v 59. minutě překonal Čecha Carlos Tévez a o dalších šest minut to bylo již 1:3, když se zblízka volejem prosadil Samir Nasri.

Na straně Chelsea došlo ke dvěma změnám, letní posilu Edena Hazarda nahradil Ryan Bertrand a namísto Maty přišel do hry Sturridge. U City šel dolů střelec gólu Nasri, kterého nahradil David Silva. V 80. minutě se Chelsea ještě podařilo snížit, když se prosadil právě střídající Bertrand po zaváhání Pantilimona, ovšem pak se již skóre neměnilo a Citizens tedy mohli slavit.

Sestava City: Pantilimon, Savić (Clichy 45. min), Kolarov, Kompany, Zabaleta, Milner, Yaya Touré, De Jong, Nasri (Silva 76. min), Tevez (Džeko 88. min), Agüero