Manchester City : Besiktas – 2:0

Sergio Agüero otevřel gólový účet City

Sergio Agüero otevřel gólový účet City

Citizens ukončili svou přípravu v Rakousku výhrou nad Besiktasem Istanbul 2:0.

Tým tak vstřelil první dva góly až ve třetím přátelském zápase, což je ale samozřejmě spjato také se stádiem kondiční přípravy.

Za deštivého dne v rakouském Innsbrucku se hráči Manchesteru City nadechli k první výhře tohoto léta. Proti zatím zřejmě nejtěžšímu soupeři hráli, dle pozápasových reportů, kvalitnější, rychlejší a přesnější fotbal, takže výhra nemůže být pro nikoho překvapením. Více se také ustálila obrana, do zálohy se k Yaya Tourému podíval i Adam Johnson a stejná útočná dvojice jako v minulém zápase se tentokrát již dokázala prosadit.

První gól zápasu padl na konci první půle, kdy Sergio Agüero zakroutil míč do rohu branky Besiktase a již nyní ukazuje, že v příštím ročníku Premier League je potřeba s ním počítat.

Druhý gól se stal obětí kapitána Vincenta Kompanyho, který si v 56. minutě skvěle načasoval svůj náběh dopředu a lobem přes brankáře zdvojnásobil náskok City. Za to si od manažera Manciniho vysloužil okamžitý odpočinek a odchod do sprch, zatímco na hřišti jej nahradil Stefan Savic.

V příštím zápase se již Citizens představí v Číně, konkrétně v Pekingu, kde odehrají zápas proti Arsenalu.

Sestava City: Pantilimon, Zabaleta (Rekik 70. min), Kolo Toure (Boyata 88. min), Kompany (Savic 57. min), Kolarov (Helan 88. min), A. Johnson (Macini 88. min), Yaya Toure (Evans 75. min), Razak, Lopes (Weiss 46. min), Aguero (Jelavic 70. min) and Tevez (Scapuzzi 64. min)

Leave a Reply