Citizens v přípravě podlehli Al Hilal

Roberto Mancini při zápase s Al Hilal

Na stadionu v rakouském Insbrucku odehráli Citizens první zápas své letní přípravy, ovšem nezačali ji příliš šťastně, prohrou 0:1.

Do základní sestavy se dostalo jen málo stabilních hráčů prvního týmu a šanci dostali mladší hráči.

Roberto Mancini se v tomto zápase jasně rozhodl experimentovat a vyzkoušet, co všechno nabízí akademie City, spolu s např. Nirem Bitonem, který je u City na zkoušce. Celkem použili Citizens v zápase 24 fotbalistů. Z hráčů prvního týmu se na hřišti objevili např. Pablo Zabaleta, Aleks Kolarov, Vincent Kompany, Kolo Touré, či Yaya Touré, šanci dostal také Vladimír Weiss.

Bohužel se anglickému mistrovi nepodařilo vstřelit gól, naopak zápas rozhodl jediným gólem, v 68. minutě, Shaker Nawaf Alabid.

Sestava pro první poločas: Pantilimon, Zabaleta, Kolarov, Kompany, Rekik, Biton, Yaya Toure, Lopes, Johnson, Tevez, Scapuzzi

Sestava pro druhý poločas: Johansen, Boyata, Kolo Toure, Savic, Helan, Elabdellaoui, Razak, Bunn, Jelavic (Mancini 76 min), Weiss, Scapuzzi (Evans 63 min)