Předsezónní příprava Citizens

Al Hilal bude prvním soupeřem City v přípravě

Al Hilal bude prvním soupeřem City v přípravě

Už za několik dní se rozběhne série přátelských zápasů v rámci předsezónní přípravy. Manchester City má naplánováno šest utkání.

První přátelák se odehraje již 13. července, proti týmu Al Hilal, poslední je naplánován na 4. srpna, proti Wolfsburgu.

13. července, 19:00 – Al Hilal
Prvním soupeřem City bude tým ze Saudské Arábie, Al Hilal. Al Hilal hraje arabskou Premier League, kterou také v nedávné minulosti dvakrát vyhráli (2010, 2011). Pět let po sobě také vyhráli Pohár korunního prince (2008, 2009, 2010, 2011, 2012) a v minulé sezóně se také dostali do finále Poháru saudské federace.

17. července, 19:00 – Dynamo Drážďany
SG Dynamo Drážďany je německý klub, hrající druhou Bundesligu. V uplynulém ročníku klub skončil na deváté pozici a hrají v něm mimojiné také dva Češi – Filip Trojan a Pavel Fořt.

20. července, 18:30 – Beşiktaş JK
Turecký Bešiktaš Istanbul asi není potřeba představovat, jedná se totiž o jeden z nejznámějších tureckých klubů. V minulém ročníku turecké Superligy skočil čtvrtý, poslední ligový triumf je ze sezóny 2008/09, kdy klub vyhrál také Turecký pohár. V tom má i jeden čerstvější úspěch, když jej vyhrál znovu v roce 2011. V dresu tureckého klubu můžete vidět také stopera české reprezentace Tomáše Sivoka. Tyto první tři zápasy se odehrají v rámci přípravy v Rakousku na stadionu v Innsbrucku.

27. července, bude oznámeno – Arsenal
Zápas s Arsenalem se odehraje na obřím stadionu v Pekingu – Ptačím hnízdě a bude jistě velice zajímavou událostí, nejen pro čínské fanoušky.

30. července, bude oznámeno – Malaysia XI
Z Pekingu odcestují Citizens do Kuala Lumpur, aby se zde utkali s týmem Malaysia XI, který je výběrem nejlepších hráčů z malajsijské Superligy, jež reprezentuje tuto ligu při přátelských zápasech.

4. srpna, 20:30 – Wolfsburg
Klub, ze kterého přišel Edin Džeko hraje německou Bundesligu, v níž skončil v minulém ročníku na osmé příčce. Pro české fanoušky další možnost, jak vidět Citizens naživo, relativně blízko a také se podívat na české hráče Wolfsburgu, Jana Poláka a nové posily z Plzně, Petra Jiráčka a Václava Pilaře.

Leave a Reply